Роскосмос готується розробити космічну станцію та космічний човник

Роскосмос готується розробити космічну станцію та космічний човник

16:01 Травень 26, 2020

Життя 5631 4 хвилини

Magyar

Росія готується розробити космічну станцію та Спейс Шаттл (космічний човник), – заявив голова російської державної корпорації по космічній діяльності «Роскосмос» Дмитро Рогозін в інтерв’ю радіовиданню Комсомольская правда.

За словами Рогозіна, ще не вирішено — буде космічна станція національною чи міжнародною, але технічна підготовка повинна розпочатися вже найближчим часом. Він нагадав, що Росія завжди відігравала провідну роль у цій галузі. Він вважає, що нинішня Міжнародна космічна станція може проіснувати близько 7-10 років. На його думку, повернення американських космонавтів до використання власного космічного корабля збільшить кількість російських космонавтів на Міжнародній космічній станції (МКС). Рогозін вважає, що гроші, які Роскосмос заробляв “на американцях”, “не були варті” того нервового тягаря відповідальності.

Він також повідомив, що Росія з цікавістю спостерігає за тим, як Crew Dragon – космічний корабель американської космічної компанії SpaceX – готується до свого першого польоту на Міжнародну космічну станцію. “Ми були дуже задоволені, коли американці запровадили альтернативну транспортну систему, придатну для транспортування людей у космос. Це природний процес, я можу собі уявити, як хвилювалась така потужна держава, як США протягом останніх дев’яти років через те, що не могла транспортувати космонавтів до Національної космічної станції на власних космічних кораблях. Бажаємо їм професійних успіхів”, – наголосив Дмитро Рогозін.

Він назвав “дуже перспективною” ідею розробити експериментальний космічний корабель для багаторазового використання, який можна буде повторно запустити на низькій орбіті Землі. Рогозін нагадав, що в Радянському Союзі був космічний човник під назвою Buran, який пізніше не вдалося використати. За його словами, надважкий російський пусковий комплекс “Ангара А-5” буде завершений до 2023 року.

Що стосується відновлення місячних подорожей НАСА та польотів на Марс, американське космічне агентство заявило, що Роскосмос не може дозволити собі все, чого забажає. Він додав, що Росія буде перешкоджати приватизації Місяця, незалежно від кого надійшла б така ідея. Таким чином, Рогозін натякнув на указ президента США Дональда Трампа 6 квітня про експлуатацію ресурсів Місяця та інших небесних тіл, в якому Трамп заявив, що уряд Сполучених Штатів буде проти будь-якої спроби розглянути космос як загальну спадщину людства. Російський чиновник назвав ці ідеї незаконними та заявив, що Москва не хоче брати участі у гонці за місяць.

За його словами, Росія розпочне свою місячну програму у 2020 році та направить зонд Luna-25 на планету. Після цього, в 2024–2025 роках, буде застосовано орбітальний апарат Luna-26 та важке обладнання Luna-27. Останнє також зможе пробурити поверхню та виконувати інші експерименти.

За словами Рогозіна, перед Роскосмосом стоять три завдання: озброїти російські збройні сили бойовими ракетними системами, підвищити економіку та рівень життя (у тому числі через розвиток Інтернету, телекомунікацій та навігації) та набути знань про походження світу та життя на Землі.

Із 2020 року в Росії всі космічні проєкти були об’єднані під егідою Роскосмосу.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня