Угорські розробники виготовили бруківку з перероблених ПЕТ-пляшок для отримання сонячної енергії

Угорські розробники виготовили бруківку з перероблених ПЕТ-пляшок для отримання сонячної енергії

09:16 Червень 22, 2020

Життя 863

Magyar

Окрім того, мощений камінь, розроблений компанією, вважається довговічнішим за бетон, а 20 квадратних метрів такої бруківки може забезпечити енергетичні потреби будинку середніх розмірів.

Отримувати сонячну енергію відтепер можна не лише через дах, стверджують розробники. «Тротуари, під’їзди для автомобілів та інші бруковані поверхні також поглинають багато сонячної енергії протягом дня. За допомогою сонячних панелей Platio стало можливим використовувати й це», – каже Імре Шишак, співзасновник та один із інженерів компанії.

Вперше розробники Platio встановили пластикову бруківку для генерування сонячної енергії на під’їзді для авто одного з будинків у м. Кечкемейт (Угорщина). Для виготовлення одного квадратного метра такого мощення використали пластикові відходи з 400 ПЕТ-пляшок.

У поверхню тротуарів, садових доріжок, терас чи балконів можна встановити від десяти до тридцяти квадратних метрів такого покриття. А 20 квадратних метрів бруківки, виготовленої з пластикових відходів, можуть покрити енергетичні потреби середнього будинку, кажуть розробники.

Компанія вже встановила таку систему перед торговим центром у Казахстані.

джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня