В Україні презентували інтерактивну карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

В Україні презентували інтерактивну карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

16:33 Червень 22, 2020

Життя 546

Magyar

Сьогодні, 22 червня, очільник міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба під час свого брифінгу презентував інтерактивну онлайн-карту, яка дозволяє перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту для громадян України у будь-якій країні світу, повідомляє пресслужба міністерства.

«Це карта для людей. Уряди країн світу запроваджують обмеження на пересування через пандемію COVID-19. Правила в’їзду та транзиту постійно оновлюються. Як розібратися, куди можна їхати, а куди – ні? Наша нова карта дозволить громадянам України уникнути плутанини», – заявив Дмитро Кулеба.

Глава МЗС України висловив окрему вдячність Посольству Великої Британії в Україні та Програмі розвитку ООН в Україні за партнерську допомогу МЗС у створенні онлайн-карти.

Інтерактивна карта відображає режими в‘їзду та транзиту у всіх країнах світу на основі оперативної і перевіреної інформації Міністерства закордонних справ України і закордонних дипломатичних установ. Дані карти регулярно оновлюються. Три шари інформації дозволяють перевірити, чи можна в’їхати до країни чи проїхати її транзитом, та за яких умов.

«Чесно зізнаюся, ця карта полегшує життя і мені як міністру закордонних справ. Мене часто запитують в інтерв’ю та приватних розмовах, куди можуть поїхати за кордон українці. Тепер у мене під рукою є повноцінна відповідь на це запитання.

Кожен громадянин тепер має доступ до актуальної інформації про обмеження пересування та сполучення в інших країнах у будь-який час доби просто на екрані свого комп’ютера чи смартфона. Це наша цифрова відповідь на виклики коронавірусної кризи», – повідомив глава МЗС України.

Дмитро Кулеба зауважив, що навіть після завершення пандемії COVID-19, онлайн-карта залишатиметься зручним інструментом для громадян при плануванні подорожей за кордон. Вона вже працює у тестовому режимі та доступна за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

Міністерство закордонних справ України звертає увагу, що згаданий онлайн-інструмент не є політичною картою світу. В основі зображення лежить картографічна модель. МЗС України також готове на запити громадян додавати до карти корисну інформацію.

До речі, інтерактивна карта має два рівні інформації: перший – це режим в’їзду для громадян України до закордонної держави. І є три кольори – зелений (позначені країни, куди в’їзд дозволений без обмежень), жовтий (країни, для в’їзду в які потрібна посвідка на проживання) і помаранчевий (країни, в’їзд в які заборонений). А другий рівень інформації – це режим транзитного проїзду. Тут зелений колір означає – транзит дозволений без обмежень, жовтий – транзит дозволений за певних умов, а фіолетовий – транзит заборонений.

Тож, тепер усім тим, хто планує подорожувати слід просто знайти на карті країну, яка є у планах подорожі і прочитати про неї базову інформацію: кому дозволений в’їзд, а кому заборонений і в якому режимі працює авіатранзит через цю країну. Вказано також, коли востаннє інформація оновлювалася.

Як сказав керівник МЗС, кожне посольство України у тій або іншій країні регулярно оновлюватиме цю інформацію, отож користувачі карти матимуть доступ до найсвіжіших даних.

Міністр закордонних справ також закликав користувачів карти реєструватися в її системі перед тим, як вирушаючи в мандрівку. Тоді у разі непередбачених ситуацій консульській службі легше буде найти мандрівників і надати допомогу.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня