На полюсі холоду – у Верхоянську – зафіксували рекордну спеку

На полюсі холоду – у Верхоянську – зафіксували рекордну спеку

17:22 Червень 22, 2020

Життя 507

Magyar

В одній із найхолодніших точок північної півкулі – сибірському Верхоянську – в суботу було зафіксовано новий тепловий рекорд – 38 градусів за Цельсієм.

Суботні максимуми в Сибіру.
Джерело: 
idokep.hu/Ogimet.com

Уже протягом кількох днів у Східному Сибіру навколо Полярного кола вирує 30-градусна теплова хвиля, а в суботу аномальна спека в регіоні сягнула рекордних рівнів. Пікові температури в деяких місцях становили 35 градусів, але у Верхоянську, який вважається однією з найхолодніших точок північної півкулі, було зафіксовано історичний максимум – 38 градусів, що є новим тепловим рекордом не лише в цьому населеному пункті, але й у всьому Сибіру. Це найвищий коли-небудь зареєстрований показник на північ від Полярного кола.

Верхоянськ відомий головним чином через сувору зиму, оскільки тут фіксувалася найнижча температура в північній півкулі – мінус 67,8 градуса. Однак через континентальний клімат іноді в цій місцевості все ж трапляються тепліші літа, коли максимальна температура може наблизитися до 30 градусів. Поточний пік – 38 градусів, це майже на 18 градусів вище за середню максимальну температуру в червні (19,9 градуса).

Верхоянськ: значно вища температура повітря за середній показник на 2-метровій карті температурної аномалії GFS у суботу вдень.
Джерело: idokep.hu/WXCharts.com

З новим тепловим рекордом збільшилося також максимальне коливання температури (абсолютний мінімум та максимальна різниця), виміряне в цій точці нашої планети: нове значення – 105,8 градуса.

Джерело: idokep.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня