У Відні встановлять меморіальну стіну з іменами жертв Голокосту

У Відні встановлять меморіальну стіну з іменами жертв Голокосту

16:08 Червень 24, 2020

Життя 681

Magyar

У Відні споруджують меморіальну стіну жертвам Голокосту в Австрії. Роботи розпочалися в понеділок, пам’ятник планують відкрити наступного року.

На стіні вигравірують імена 64 000 жертв: дітей, жінок та чоловіків. Її місія – нагадувати про всіх австрійців єврейського походження, убитих за нацистського режиму.

Президент Австрійської національної ради Вольфганг Соботка (Wolfgang Sobotka) заявив, що меморіальна стіна також попереджуватиме про необхідність перемоги над антисемітизмом. Він додав, що події Голокосту неможливо виправити, неможливо порівняти ні з чим. І водночас наголосив на важливості пам’ятати про них.

Оскар Дойч (Oskar Deutsch), очільник австрійської єврейської громади (Israelitischen Kultusgemeinde Österreich), звернув увагу на те, що пам’ять має слугувати майбутньому. За його словами, для єврейських громад важливо, щоб усі їхні члени почувалися в безпеці. Він також закликав рішуче виступати проти антисемітизму та расизму. Дойч нагадав, що Австрія десятиліттями не брала на себе історичну відповідальність, не могла адекватно реагувати на те, що багато австрійців узяли участь у злочинах нацистського режиму. Водночас відзначив, що Франц Враницький (Franz Vranitzky) став першим канцлером, який висловив співчуття та жаль у 1991 році за співучасть Австрії в злочинах. А також зазначив, що канцлер Себастьян Курц (Sebastian Kurz) підтримав ініціативу з реалізації проєкту, яку висунув Курт Яков Туттер (Kurt Yakov Tutter), котрий пережив Голокост.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня