Коронавірус знайшли в пробах води з Барселони за березень минулого року

Коронавірус знайшли в пробах води з Барселони за березень минулого року

10:40 Червень 29, 2020

Життя 395

Magyar

Дослідники виявили наявність збудника захворювання коронавірусу в пробах води з Барселони, відібраних 12 березня 2019 року, – передає MTI з посиланням на повідомлення дослідників університету Барселони.

Ці результати вказують на те, що інфекція була присутня задовго до будь-якого відомого в світі випадку COVID-19.

Про появу нового коронавірусу було оголошено на початку грудня 2019 року в китайcькому Ухані, На думку Боска, цілком ймовірно, що і в інших країнах подібна ситуація. Швидше за все, тим, хто перехворів коронавірусом до оголошення епідемії, ставили діагноз грип, адже захворювання мають подібні симптоми. Опісля хвороба поширилася по всьому світу. Перший європейський випадок був зафіксований у Франції наприкінці січня 2020 року. Однак така хронологія поширення хвороби може змінитися на основі досліджень, нещодавно проведених Барселонським університетом.

Хоча Covid-19 є респіраторним захворюванням, дослідники вже показали, що велику кількість геному коронавірусу присутня у фекаліях, що надходять у стічні води. Іспанські дослідники проаналізували проби води з двох великих очисних споруд у Барселоні після 13 квітня 2020 року.

«У цих пробах концентрація геномів SARS-CoV-2 чітко збігалася зі зміною числа захворювань COVID-19 серед населення», – наголосив керівник проєкту, професор факультету біології Альберт Боск.

Зразки заморожених стоків попередніх місяців пізніше були проаналізовані та показали зростаючу присутність геному SARS-CoV-2 у період із початку січня та початку березня 2020 року, що ставить появу коронавірусу в Іспанії на ще ранішу дату: наявність вірусу було виявлено вже у зразках води від 15 січня, тобто за 41 день до першої зареєстрованої хвороби.

Ще більшим відкриттям стало виявлення небезпечної інфекції в водах за березень минулого року. Серед досліджуваних зразків було кілька за період із січня 2018 до грудня 2019 року, всі були негативними, за винятком зразка за 12 березня, де геноми SARS-CoV-2 були в дуже невеликій кількості, але дали точний результат після тесту ПЛР.

На думку Боска, цілком ймовірно, що і в інших країнах подібна ситуація. Швидше за все, тим, хто перехворів Covid-19 до оголошення епідемії, ставили діагноз грип, адже захворювання мають подібні симптоми.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня