Міністерство освіти і науки готується до роботи у новому навчальному році в умовах пандемії COVID-19

Міністерство освіти і науки готується до роботи у новому навчальному році в умовах пандемії COVID-19

08:31 Липень 4, 2020

Життя 5948 7 хвилин

Magyar

У Міністерстві освіти і науки визначили ключові пріоритети роботи відомства у умовах пандемії. Відповідні пріоритети визначені Планом роботи Міністерства освіти і науки України на друге півріччя 2020 року, що був презентований в.о. міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом під час засідання Комітету ВР з питань освіти науки та інновацій.

Загалом, ключовими завданнями МОН на період пандемії є: створення умов для сталої роботи закладів освіти під час пандемії; проведення зовнішнього незалежного оцінювання; організація дистанційного навчання в закладах середньої, професійної та вищої освіти; організація вступної кампанії до закладів освіти в 2020 році; розроблення рекомендацій для роботи закладів освіти 2020-2021 навчальному році в умовах пандемії; розроблення моделей виходу закладів освіти з карантинних обмежень; розроблення протоколів та рекомендацій, щодо організації роботи закладів загальної та середньої освіти в умовах профілактики та розповсюдження коронавірусу.

Якщо більш детально, то ключовими пріоритетами роботи у напрямку шкільної, інклюзивної та позашкільної освіти є затвердження державного стандарту базової середньої освіти, тобто створення умов для переходу в 2022 до реалізації реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти 5-9 клас.

Крім цього, на порядку денному організація та проведення в 2020-2021 – року математики в Україні і затвердження професійного стандарту за професією вчитель закладу, керівник закладу, директор навчально-виховного закладу, практичний психолог та інші. У планах також подальша реалізація проекту «Спроможна школа для кращих результатів»; забезпечення шкіл електронно-освітніми ресурсами, комп’ютерним та мультимедійним обладнанням під час пандемії, сучасними меблями та обладнанням для природничо-технічних кабінетів, а також STEAM-лабораторій; запуск національної освітньої електронної платформи; затвердження нового порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної та середньої освіти і затвердження порядку проживання та утримання учнів у пансіонних закладах освіти.

Щодо позашкільної освіти, то тут пропонується розробка нової редакції закону «Про позашкільну освіту» для розширення можливостей дітей. Також планується забезпечення участі України в міжнародному порівняльному дослідженні природничо-математичної освіти TIMSS-2023, а також у міжнародному дослідженні якості освіти PISA 2021.

У сфері професійної освіти пропонується розробка та подання до Кабміну проекту закону «Про професійну освіту»; законодавче регулювання створення єдиної системи професійної освіти в Україні; створення навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти за кошти державного бюджету та розроблення рекомендацій з оптимізації мережі професійної освіти.

Також планується розроблення проекту нової системи фінансування державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників; оновлення змісту професійної освіти; залучення представників бізнесу до освітнього процесу в закладах професійної освіти, а також проведення конкурсів фахової майстерності, в тому числі міжнародного конкурсу WORLDSKILLS.

У напрямку вищої освіти та освіти дорослих – реалізація забезпечення фінансової автономії вишів; подальша акредитація формули фінансування вишів за результатами їх діяльності; пілотування електронної системи моніторингу працевлаштування випускників; завершення розроблення стандартів вищої освіти всіх рівнів.

Також, у планах підписання кредитної угоди з МБРР для продовження реформування вищої освіти – 200 млн євро; пілотування єдиного державного кваліфікаційного іспиту за технологіями ЗНО для регульованих професій; розроблення та винесення на розгляд уряду проектів плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних громадян; розроблення та редакція ліцензійних умов для запровадження електронної діяльності в закладах у сфері вищої освіти.

На порядку денному і розроблення та апробація порядку експерименту про дуальну форму здобуття вищої освіти; розроблення закону України «Про освіту дорослих» та розроблення стратегії розвитку вищої освіти 2021- 2023 років.

Крім цього, у планах підтримка проекту державної програми «Відновлення та розбудова мереж гуртожитків для проживання студентів закладів вищої освіти».

У сфері науки пропонується надання фінансової підтримки українським науковцям та інноваційним підприємствам в межах допомоги Україні від ЄС в рамках програми «Горизонт 2020»; забезпечення грантової підтримки найкращих проектів українських вчених в межах конкурсу Національного фонду досліджень та здійснення заходів щодо приєднання України до грантової програми «Горизонт Європа».

У амбітні плани входить розроблення дорожньої карти інтеграції України до європейського дослідницького простору; пролонгація державної цільової науково-технічної програми антарктичних досліджень; вдосконалення механізмів та інструментів реалізації прав учасників освітнього процесу та наукових працівників на академічну мобільність; скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень та розробок, а також продовження робіт зі створення національної електронної науково-інноваційної системи.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня