Українці зможуть змінювати виборчу адресу не виходячи з дому

Українці зможуть змінювати виборчу адресу не виходячи з дому

19:23 Липень 6, 2020

Життя 5692 4 хвилини

Magyar

          До місцевих виборів, які мають пройти 25 жовтня цього року, громадяни України можуть змінити виборчу адресу онлайн для участі у голосуванні до 9 вересня. Про це повідомляє пресслужба міністерства цифрової трансформації України.

          «Центральна виборча комісія запустила е-сервіс для зміни виборчої адреси онлайн. До 9 вересня кожен українець, який постійно проживає не за місцем реєстрації (в тому числі внутрішньо переміщені особи), зможе змінити місце голосування онлайн. Так, усі українці зможуть проголосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання», повідомляє офіційний сайт Мінфцифри.

          Тож, тепер для того, щоб змінити виборчу адресу, потрібно подати заяву через особистий кабінет виборця. А також підвантажити один з документів: довідка ВПО; договір оренди житла; документ про право власності на житло; документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою; документ, що засвідчує перебування у шлюбі або у родинних відносинах із особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою; документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

          Ідентифікація на сторінці сервісів Держреєстру виборців та підпис заяви здійснюються за допомогою електронного підпису.

          Важливо, що зазначена виборча адреса буде визначена як постійна та не підлягає повторній зміні протягом наступних 6 місяців.

          Як відомо, виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Водночас діючий Виборчий кодекс закріпив можливість  «прив’язати» виборчу адресу виборця не лише до місця зареєстрованого проживання, а й до фактичного місця проживання.

          Так, раніше виборчу адресу можна було змінити, лише змінивши місце реєстрації, що позбавляло значну кількість виборців можливості проголосувати на виборах. Для прикладу: трудові мігранти – виборці, які працюють в одному місці, а зареєстровані в іншому, вони не мали права голосувати, зокрема на місцевих виборах. Тож, якщо громадянин фактично проживає та працює в Києві, але місце реєстрації у нього у Львові, такий виборець не мав права голосувати на місцевих виборах за столичних кандидатів/партій. Те саме стосується і внутрішньо переміщених осіб, які тривалий час не мали змоги реалізувати свої виборчі права та проголосувати на виборах.

          А зараз, кожен виборець незалежно від того, де зареєстроване його місце проживання, може закріпити своє фактичне місце проживання як виборчу адресу та проголосувати на виборах у відповідній місцевості. Особливої актуальності набуває це право напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Адже лише ті виборці, що належать до певної територіальної громади, можуть голосувати на місцевих виборах.

          Наприклад, якщо ви проживаєте у Києві, але місце реєстрації у вас в Ужгороді, то тепер, змінивши виборчу адресу, ви зможете повноцінно голосувати та обирати місцеву владу Києва. 

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня