В Україні зміниться процедура надання соціальної допомоги

В Україні зміниться процедура надання соціальної допомоги

20:11 Липень 24, 2020

Життя 847

Magyar

          Міністерство соціальної політики України запропонувало ряд змін, щоб оптимізувати процес надання соціальної допомоги певним категоріям громадян. З цією метою і була розроблена урядова постанова «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (від 22 липня 2020 р. № 632).

           «Міністерство соціальної політики розробило ряд змін для забезпечення доступу до соціальної допомоги громадян і сімей, які потребують. Істотні зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів», – йдеться у повідомленні держустанови з цього приводу.

          Зокрема, ця постанова передбачає проведення перерахунку розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, і яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, і на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування.

          Основні зміни, за даними Мінсоцполітики, передбачають:

  • затвердити порядку призначення і виплати державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям та обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для всіх видів соцдопомоги і житлових субсидій;
  • встановити стимулюючі механізми для виходу малозабезпеченої сім’ї зі стану бідності, в складі якої є працездатні непрацюючі особи;
  • надати можливість звернення онлайн за призначенням державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • уніфікувати принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • удосконалити механізм взаємодії державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення сервісного підходу і принципу максимальної доступності адміністративних послуг соціального характеру для жителів територіальних громад;
  • спростити порядок тимчасової державної допомоги на дітей;
  • визначити умови, при наявності яких поновлюється виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

          Також Мінсоцполітики розробляє механізми стимулювання непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей до самозабезпечення. Зокрема, сім’ям, які опинилися у складній життєвій ситуації, надаватиметься поворотна одноразова безвідсоткова допомога на отримання економічної самостійності і для організації підприємницької діяльності.

          За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, ті сім’ї, які сьогодні з об’єктивних обставин отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, збережуть право на її отримання, а розмір такої допомоги буде збільшено. «Допомога буде надаватися з урахуванням майнового стану сім’ї. Порушення і зловживання, які раніше допускали на рівні комісій різних рівнів, відтепер будуть легко відслідковуватися», – пояснила очільниця Мінсоцполітики.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня