На кожному п'ятому кораловому рифі у світі рифові акули практично зникли

На кожному п'ятому кораловому рифі у світі рифові акули практично зникли

18:53 Липень 27, 2020

Життя 464

Magyar

Згідно з дослідженням, опублікованим у науковому журналі Nature у середу, рифові акули одної п’ятої частини коралових рифів світу «функціонально вимерли».

Протягом трирічного періоду ці акули взагалі не реєструвалися на 19 відсотках спостережуваних рифів, тобто у 8 країнах ці хижаки «функціонально вимерли». На думку дослідників, це не означає, що акули ніколи не трапляються на вказаних коралових рифах. Вони бувають тут, але настільки рідко, що вже не відіграють своєї нормальної ролі в екосистемі.

Запущена у 2015 році ініціатива Global Finprint проводила обстеження коралової дикої природи на 371 кораловому рифі в 58 країнах світу за допомогою 15 тисяч підводних камер дистанційного керування. У 8 країнах, серед яких Індія, В’єтнам, Кенія та Катар, жодних акул виявлено не було.

15 тисяч годин відео свідчать про «трагічну втрату» та небезпечно низьку популяцію цих тварин, каже Джоді Аллен, співзасновник Microsoft та президент фонду сім’ї Пола Аллена. Згаданий фонд, до речі, фінансує діяльність Global Finprint.

Зменшення кількості акул на коралових рифах можна пояснити надмірним виловом та руйнівними методами риболовлі. Автори досліджень, опублікованих у Nature, стверджують, що зникнення цих морських хижаків може мати серйозні наслідки для коралових рифів, які й без того потерпають від мінливого клімату.

Це перше в усьому світі дослідження чисельності акул, що живуть на коралових рифах. Його результати можуть стати гарною основою для довгострокового плану порятунку решти акул, зазначила Джоді Аллен.

Однак дослідники додали, що є надія на поліпшення становища: заборона на промисел акул діє в Австралії, США та на Багамських островах.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня