MoxADTech – маска, яка нейтралізує коронавірус

MoxADTech – маска, яка нейтралізує коронавірус

10:49 Липень 28, 2020

Життя 907

Magyar

Португальські вчені створили захисну маску під назвою MoxAdTech, яку можна прати й прасувати та яка нейтралізує коронавірус.

Маска, що інактивує вірус SARS-CoV-2, збудник Covid-19, була розроблена консорціумом компаній та науково-дослідницькими інститутами.

Текстильна маска під назвою MoxADTech успішно пройшла тести, проведені в Інституті молекулярної медицини Жоао Лобо Антонеса (iMM), повідомив консорціум у суботу.

Розробники відзначили, що це багаторазовий захисний засіб, зшитий із кількох шарів водонепроникної тканини. Унікальність розробки полягає в тому, що покриття маски може нейтралізувати, а згодом убивати вірус SARS-CoV-2.

Крім того, оскільки MoxAdTech пройшла клінічні випробування, експерти зробили висновок, що її ефективність вища, ніж звичайних захисних засобів, на 99%. Уточнюється також, що маску можна прати і кип’ятити до 50 разів.

Вірусолог Педро Сімас заявив: під час тестування MOxAdTech нейтралізувала 99% патогенів, піддаючи вірус впливу протягом години. Дію захисного засобу було перевірено відповідно до міжнародних стандартів. Перед тестами в iMM французький Інститут ім. Луї Пастера дослідив антимікробні властивості маски проти вірусу H1N1, а також проти коронавірусу та ротавірусу.

Маска, яка виробляється в Португалії, продаватиметься в державах Європейського Союзу за десять євро (близько 320 гривень). Від початку спалаху епідемії в країні зареєстровано майже 50 тисяч інфікованих. До цього часу хвороба забрала життя 1716 португальців.

Джерело: MTI/origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня