Міжнародний симпозіум скульпторів проведуть на Берегівщині

Міжнародний симпозіум скульпторів проведуть на Берегівщині

08:32 Липень 30, 2020

Життя 601

Magyar

Місцем проведення обрали село Яноші, що на Берегівщині. Відтак, протягом двох тижнів – з 3 по 16 серпня митці зберуться разом та творитимуть свої шедеври під відкритим небом.

Ініціатором проведення симпозіуму виступила громадська організація «Про Арте Мункач» за підтримки Консульства Угорщини у місті Берегове, Товариства угорської культури Закарпаття, Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та Берегівської міської ради.

З нагоди проведення симпозіуму скульпторів у виставковому залі дипломатичної установи Угорщини у Берегові провели пресконференцію. Розпочав спілкування з журналістами Матяш Сіладі, Генеральний консул Угорщини у місті Берегове зауваживши, що проведення подібних зібрань скульпторів вкрай позитивно впливає на культурно-мистецьку сферу регіону – допомагає розвитку туризму, зміцненню транскордонних зв’язків. Протягом років проведення симпозіуму скульпторів на світ з’явилися 44 мистецькі композиції, які наразі знаходяться не тільки на території Закарпаття, а й у місті Сколе, Львівської області та населених пунктах області Саболч-Сатмар-Берег, що в Угорщині.

Йожеф Шін, голова осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» Берегівського району розповів, що вперше зустрівся з проєктом митця Петра Матла щодо започаткування симпозіуму скульпторів у 2014 році.

«Тоді я подумав, що це надзвичайно цікава та важлива ідея, яка заслуговує того, щоб її підтримали та реалізували. Саме тому Товариство угорської культури Закарпаття зі свого боку теж долучились до її реалізації. В додачу багато населених пунктів району не мають взірців скульптурної та архітектурної творчості. А скульптори, що беруть участь у симпозіумі показують у своїх творах частину власної душі, якою не бояться поділитися з оточуючим світом», – додав Йожеф Шін.

Натхненник Міжнародного симпозіуму скульпторів, голова громадської організації «Про Арте Мункач» скульптор Петро Матл розповів, що одна з місій організації робота над туристичним маршрутом під назвою «Закарпатський скульптурний шлях», який сприятиме збільшенню туристичних потоків до сіл та містечок Закарпаття. Наразі навколо Берегова майже закінчене «скульптурне» коло, яке можна об’єднати з Ужгородським районом. Разом з тим, скульптори маріють й про започаткування схожого маршруту, що з’єднав би Закарпаття з країнами сусідами культурним туризмом.

Протягом останніх років зусиллями «Про Арте Мункач» було створено 20 невеликих парків зі скульптурами, які розмістили у селах нашого краю. Головна мета організації – створення культурних осередків на теренах області, які змогли б залишити за собою культурну спадщину ХХІ століття.

Залізо, камінь та дерево – основні матеріали з якими працюватимуть скульптори на симпозіумі у Яноші. Цікаво, що скульптури, які там виготовлять митці передаються у власність місцевих громад. Одну з таких скульптур обіцяють встановити на площі Кошута, що у Берегові.

Вікторія КОПИНЕЦЬ, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня