Учені з'ясували, хто спить більше - багаті чи бідні

Учені з'ясували, хто спить більше - багаті чи бідні

08:33 Серпень 30, 2020

Життя 4676 4 хвилини

Magyar

Вчені із Центру контролю і профілактики захворювань США провели цікаве дослідження, в рамках якого з’ясовували, як розмір доходу впливає на кількість і якість сну. Виявилось, що люди, заробітки яких набагато вищі за затверджену владою межу бідності, сплять довше і спокійніше.

Статистична вибірка і результати

Для отримання достовірних результатів дослідницька група провела опитування серед 140 тисяч дорослих американців в період з 2011 по 2014 рік. І виявилось, що лише 55% опитаних, що мають низький дохід і живуть поряд з межею бідності, можуть дозволити собі 7-8 годин сну в день.

В противагу їм, респонденти з доходом, що перевищує мінімалку в 4 і більше раз, в 67% випадків отримають рекомендовану норму сну щоденно. При цьому на теперішній час влада США встановила межу бідності в розмірі 11,6 тисяч доларів в рік для одної людини або 23,8 тисяч для родин с 4 членів.

Причини визначених відмінностей

Дослідники виявили кілька факторів, що можуть впливати на тривалість і якість сну у різних категорій населення:

1. Респондентам з низьким доходом доводиться працювати більше і тяжче. Часто вони можуть мати 2 чи 3 робочих місця з різними графіками.

2. Заможні американці передають частину домашніх обов’язків найманим працівникам (няням, асистентам, хатнім робітницям), що звільняє їм більше часу для відпочинку.

3. В людей з різним рівнем заробітку відрізняються умови для сну вдома: окрема спальня, комфортне ліжко, шумоізоляція і затишний район.

В свою чергу недостача сну навіть в короткий проміжок часу негативно відображається на здоров’ї дорослої людини, і багатогодинний безперервний сон в вихідні не допоможе відновитися.

Ризики нестачі сну

Французькі медики оприлюднили дослідження серед дорослих людей, що сплять не більше 6-7 годин в будні дні. І виявили, що регулярний недосип дуже швидко погіршує загальний стан здоров’я, що може привести до виникнення серйозних невиліковних захворювань. А думка, що пасивний відпочинок в ліжку під час вихідних днів покращить ситуацію виявилась хибною, тому що “заборгованість” сну може виявитись занадто великою.

Хронічний недосип протягом тривалого часу здатен викликати хвороби сердечно-судинної системи, діабет 2 типу, ожиріння і психологічні розлади. Також при недостатній кількості сну погіршується увага і концентрація людини, що часто призводить до випадкових фізичних травм. Саме тому медики радять приділяти час здоровому сну і створити власні ритуали засинання. Наприклад, можна відмовитись від використання смартфонів за 2-3 години до вкладання або ввести в звичку щоденну вечірню прогулянку на свіжому повітрі, заспокійливу теплу ванну чи ароматерапію.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня