Як бути хорошими батьками і не нашкодити собі?

Як бути хорошими батьками і не нашкодити собі?

10:49 Серпень 30, 2020

Життя 4704 5 хвилин

Magyar

Серед старшого покоління досі поширена думка, що молоді батьки повинні всім жертвувати заради своєї дитини. “Не страждала – не мати, треба просто перетерпіти!” таку думку можна зустріти навіть серед педіатрів, але сучасні лікарі відмічають, що тільки у спокійних і щасливих батьків може бути здорова дитина. Тому експерти виділили кілька рекомендацій, які допоможуть отримати від батьківства максимум задоволення.

Як розпізнати депресію

Згідно останніх досліджень кожна 5 доросла людина, що має дітей до 10 років, хоч раз відчувала себе втомленою і пригніченою, і якщо не вдалося вчасно розпізнати цей стан, він може перерости в повноцінну депресію. По науковому визначенню, депресія – це складне психологічне відхилення, під час якого людина може відчувати пригнічення, незадоволення собою і хронічну втому. Супутніми ознаками вважається постійне почуття провини, занижена самооцінка, розлад сну, втрата апетиту і навіть суїцидальні настрої. І як це не сумно, першопричиною депресії часто стає постійний стрес через відповідальність за дітей або незадоволення власними методами виховання.

Важливо розуміти, що будь-який психологічний розлад батьків негативно впливає на дітей, тому потрібно якнайшвидше розірвати цикл провини і самознищення. А для цього потрібно знати, як розпізнати і покращити власний стан ще на початковому етапі, щоб не нашкодити собі чи своїй дитині.

Чи можна уникнути почуття пригніченості?

Насправді не допустити формування депресії досить просто, хоча це і вдається не кожному. Для цього достатньо інколи задовольняти власні бажання, щоб покращити собі настрій і самопочуття. Треба розуміти, що якщо ви не будете турбуватися про себе, то врешті не зможете достойно потурбуватися і про дітей.

А щоб організувати все правильно, спеціалісти рекомендують притримуватись таких рекомендацій:

1. Регулярно відстежуйте власне самопочуття і намагайтеся відгородитись від негативних чинників. Для цього заспокойтесь, глибоко вдихніть і прислухайтесь до себе – кожен такий момент розслаблення допомагає позбутися перших ознак тривоги.

2. Як тільки помічаєте, що поведінка дитини робить вас агресивним і дратівливим, зупиніться і зосередьтесь на заспокоєнні. 5-10 хвилин для себе допоможуть знову повернути рівновагу – посидіть в іншій кімнаті, випийте склянку води чи послухайте приємну музику, якщо це принесе радість.

3. Зверніть увагу, в які періоди дня вам буває найскладніше, і спробуйте підготуватись до них заздалегідь. Наприклад, якщо ви відчуваєте себе невпевнено і пригнічено в вечірній період – поділіть відповідальність з партнером або придумайте приємне заняття для себе саме в цей час.

4. Станьте хорошими батьками не тільки для дитини, а і для себе. Ви вже дорослі, щоб мати власних дітей, тому ставтесь до себе з такою ж повагою і турботою, яку хотіли б дати своїм дітям.

5. Не відкладайте свої маленькі радощі на потім і навчіться радіти перемогам дітей. Психологи радять приділяти собі хоча б 20% від свого часу, а решту 80% отримувати задоволення від спілкування з дітьми. Радійте їх успіхам і спілкуйтесь на всі можливі теми, надихаючи і себе, і родину на нові звершення.

Ці прості дії допоможуть вам полюбити себе і навчити любові і самоповазі власних дітей.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня