Більшість українців вважають, що у країні не порушують права російськомовних

Більшість українців вважають, що у країні не порушують права російськомовних

18:33 Вересень 11, 2020

Життя 861

Magyar

Більшість (52%) українців вважають, що в Україні не порушують прав російськомовних громадян, 26% – що порушують в окремих випадках. Про це йдеться у результатах дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, передає УНН.

“Більшість українців (52%) вважають, що в Україні не порушують прав російськомовних громадян. Ще 26% вважають, що права російськомовних в окремих випадках порушуються, 10% говорять про постійні порушення”, – йдеться в опитуванні.

Зазначається, що на Заході найбільше тих, хто вважає, що права не порушуються – 76%. Також більшість підтримує таку думку і в Центральній Україні. У Східному регіоні, навпаки, значно більше людей, які вважають, що права російськомовних порушуються постійно (21%) або у окремих випадках (40%).

“51% українців вважає, що мовні права україномовних людей на окупованих територіях Криму та ОРДЛО порушуються (з них 25% відзначають систематичні порушення, 26% – окремі випадки). Ще 19% вважають, що порушення мовних прав немає, а також майже третина респондентів (31%) не мають думки з цього приводу”, – вказано у повідомленні.

Повідомляється, що 66% українців погоджуються, що російська мова в Україні може вільно використовуватися у приватному житті, але єдиною державною мовою має бути українська. При цьому 18% вважають доречним надання російській офіційного статусу в окремих регіонах, а 13% впевнені, що російська має стати державною на всій території України.

“Щодо статусу російської мови маємо консенсус на Заході та в Центрі, у Південному регіоні також більшість вважає доречним збереження української як єдиної державної (62%). Думки розділилися лише у Східному регіоні, тут 33% говорять про єдину державну мову, ще 32% підтримують надання російській регіонального статусу та 31% за надання російській офіційного статусу по всій країні”, – йдеться у опитуванні.

Вказано, що 82% українців погоджуються, що керівники держави і державні службовці повинні у робочий час спілкуватися державною мовою.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня