Хасиди із США попросили зробити «релігійний виняток» і впустити до 2 тис. паломників в Україну

Хасиди із США попросили зробити «релігійний виняток» і впустити до 2 тис. паломників в Україну

20:06 Вересень 11, 2020

Життя 693

Члени Конгресу з республіканської партії США надіслали держсекретарю Майку Помпео листа, у якому попросили його закликати Україну впустити до 2 тис. паломників-хасидів для святкування Рош ха-Шана в якості “релігійного винятку”. Про це повідомляє УНН з посиланням на VA.

“Американські хасиди, які сподіваються на виняток із заборони на виїзд, отримали підтримку від 26 республіканських членів Конгресу США, які підписали лист з проханням до державного секретаря Майка Помпео закликати Україну впустити американських громадян”, – повідомили в ЗМІ.

Зазначається, що закликаючи Україну зробити “обмежений релігійний виняток” для до двох тисяч людей, у листі йдеться, що хасиди поважатимуть вимоги безпеки України, включно із необхідністю “залишатися окремо від місцевого населення”.

“У постанові про закриття українського кордону є щонайменше десяток винятків, включаючи можливість студентам, дипломатам та діячам культури прибувати за запрошенням… Зі всією повагою ми просимо Вас розглянути це прохання, враховуючи чудові відносини між Сполученими Штатами, Україною та єврейськими громадами. Ми переконані, що це обмежене виключення, зі всіма пов’язаними з цим обмеженнями, дозволить продовжуватися цій тривалій релігійній традиції у безпеці”, – йдеться в листі.

Вказано, що рабин Рітті, мешканець міста Монсі, штат Нью-Йорк розповів, що відвідування могили цадика Нахмана на Рош га-Шана є центральним положенням брацлавського хасидизму.

“Нам було дано обіцянку, що душа на тому світі кожного, хто прийде до його могили на Рош га-Шана, буде молитися, аби ця людина мала благословенний новий рік”, – сказав рабин Рітті.

За його словами, він перехворів на COVID-19 і має багато антитіл, але готовий дотримуватися вимог безпеки, таких як носіння маски, соціальне дистанціювання чи вимірювання температури.

“Я маю глибоку повагу до всіх віросповідань і вірю, що Україна розробила свої обмеження на подорожі із добрими намірами. Але я також вірю, що вони мають знайти нестандартні шляхи піти на зустріч віруючим людям із дотриманням вимог безпеки та здорового глузду”, – сказав автор листа конгресмен США Джеф Данкен.

За словами директора єврейської організації Нахмана Мостофського хасиди чекали цього цілий рік, заощаджували кожну копійку яку могли відкласти, щоб поїхати і ці люди вірять, що поїздка туди насправді допоможе їм від COVID-19

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня