Міністерство культури повідомило, коли розпочне масштабну реставрацію об’єктів культури

Міністерство культури повідомило, коли розпочне масштабну реставрацію об’єктів культури

17:44 Вересень 14, 2020

Життя 503

Magyar

Міністерство культури та інформаційної політики планує розпочати відновлення культурних закладів у 2021 році. У 2020 році займатимуться об’єктами, що перебувають в аварійному стані, заявив на пресконференції 14 вересня глава Міністерства культури Олександр Ткаченко.

“Старт має відбутися наступного року. Цього року ми будемо, насамперед, реагувати на аварійні ситуації”, – розповів міністр.

Об’єкти відбираються на основі трьох основних критеріїв: перевага – фігурантам списку ЮНЕСКО або кандидатам до нього), стан об’єкта (аварійний або незадовільний), а також наскільки він привабливий для туристів.

“Ми найближчим часом будемо обирати експертну групу, яка буде збирати заявки на цю реставрацію. Це не тільки об’єкти, які знаходяться на балансі Міністерства культури, а й об’єкти, які будуть подавати нам обласні регіональні органи влади”, – сказав Ткаченко.

В інтерв’ю “Українській правді. Життя” Ткаченко заявив, що програма “Велика реставрація” планує перетворити ці об’єкти на туристичні пам’ятки.

“Велика реконструкція – це не просто реставрація, це розвиток державно-приватного партнерства, це гроші та інвестиції для, наприклад, замків, які можуть провести цю реставрацію, наповнити свої зали експозиціями, новими гідами і стати туристичними атракціями для людей, тобто запрацювати з іншою капіталізацією”, – пояснив міністр.

Програма триває 4 роки. За підрахунками Міністерства культури, для цього знадобиться 55 млрд грн. Хоча цієї суми може бути недостатньо, додав Ткаченко.

Українська правда

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня