Народився перший клон дикого коня

Народився перший клон дикого коня

19:33 Вересень 16, 2020

Життя 929

Magyar

Лоша коня Пржевальського було клоноване в техаському ветеринарному закладі, повідомляє інтернет-платформа CNN.

Екземпляр майже вимерлого в дикій природі виду вдалося клонувати вперше. Коні Пржевальського вже близько 40 років живуть практично тільки в зоопарках.

«Народження лошати збільшило шанси врятувати генетику зникаючих у дикій природі видів тварин. Передові технології селекції, зокрема клонування, можуть зберегти види, дозволяючи нам відновити генетичне різноманіття», – повідомив Раян Фелан (Ryan Phelan), директор природоохоронної організації Revive & Restore. Вона забезпечила біотехнологію для клонування, до якого долучилися зоопарк Сан-Дієго та біотехнологічна компанія ViaGen Equine.

Учені використали ДНК, що була заморожена в 1980 році в згаданому зоопарку. Кінь, якому вона належала, народився у Великобританії в 1975 році й був перевезений до США в 1978-му, де прожив до 1998-го.

Лоша з’явилося на світ у серпні й було назване Куртом на честь Курта Беніршке, ученого, який розпочав програму збереження тварин. У її рамках у зоопарку Сан-Дієго зберігаються заморожені клітини та ДНК тисяч видів сучасної фауни.

Клон житиме в сафарі-парку Сан-Дієго, поки не стане достатньо зрілим для розмноження.

Науковець закладу Боб Вайз (Bob Wiese) підкреслив, що лоша може бути однією з найбільш генетично цінних особин виду. Дикого коня назвали на честь російського генерала Миколи Пржевальського, який описав тварину в 1880-х роках. Характерним для азіатського або монгольського дикого коня є те, що він ніколи не був одомашнений. Цей вид майже повністю зник в одному зі своїх первісних середовищ існування, Юнгарському басейні, через полювання та екологічні причини. Аби врятувати дикого коня, уряд Китаю в 1980-х роках розпочав програму розведення особин підвиду, повернутих з Англії та Німеччини.

(origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня