29 країн закликали Лукашенка припинити блокувати інтернет у країні

29 країн закликали Лукашенка припинити блокувати інтернет у країні

08:48 Вересень 18, 2020

Життя 1200

Magyar

Влада Білорусі повинна припинити практику відключення інтернету на території країни й фільтрування онлайн контенту.

Як повідомляє кореспондент Укрінформ, про це йдеться у поширеній канадським МЗС спільній заяві Австралії, Бельгії, Болгарії, Канади, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Греції, Ісландії, Японії, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Словенії, Швеції, Швейцарії, Об’єднаного Королівства й України.

“Ми, підписанти, глибоко стурбовані й засуджуємо часткове та повне відключення Інтернету, а також точкове блокування контенту урядом Білорусі, що відбувається після фальсифікованих президентських виборів у країні. Відключення й блокування чи фільтрування послуг невиправдано обмежує право на мирні збори та свободу слова, особливо коли їм бракує процедурної справедливості й прозорості”, – йдеться у документі.

Зазначається, що “у поєднанні із обмежувальними заходами та залякуванням, застосовуваним проти опозиційних кандидатів, а також масовими арештами й затриманням членів громадянського суспільства й журналістів Білорусі, дії із обмеження доступу до Інтернету, у тому числі соціальних мереж й інших цифрових комунікаційних платформ, ще більше шкодять громадському простору”, – наголошується у заяві.

Підписанти пообіцяли “й надалі підтримувати народ Білорусі, який намагається донести свою думку у супереч утискам”. “Ми особливо раді важливій ролі, яку відіграють жінки у закликах до справедливості й відповідальності”, – зауважується у спільному зверненні.

З огляду на це підписанти закликали владу Білорусі “утриматися від вимикання інтернету й блокування чи фільтрування послуг й поважати міжнародні зобов’язання у галузі прав людини”. “Ми закликаємо уряд Білорусі поважати громадський простір, зокрема дотримуватися прав людини та фундаментальних свобод, демократії й принципів верховенства права”, – підсумовується у заяві.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня