Науковці з'ясували, як коронавірус бере під контроль заражену клітину

Науковці з'ясували, як коронавірус бере під контроль заражену клітину

12:08 Вересень 18, 2020

Життя 1622

Magyar

Швейцарські дослідники з’ясували, яким чином новий коронавірус SARS-CoV-2 бере під свій контроль заражену клітину. Механізм, відкритий ученими Технічного університету Цюріха (ETH) та Бернського університету, змушує клітини виробляти, замість власного, лише вірусний білок. Після проникнення вірусу в клітину людини починає вироблятися один із перших вірусних білків, тобто Nsp1. Уже відомо, що інші коронавіруси пригнічують утворення власних білків клітини за допомогою Nsp1. Тепер учені з’ясували, як саме це працює.

Клітинні органи, які називаються рибосомами, зчитують генетичну інформацію й виробляють на її основі білки. Після зчитування план структури проходить по каналу в рибосомі. Дослідники показали, що білок Nsp1 зв’язується в цьому каналі й блокує рибосому. Швейцарське дослідження було опубліковане в останньому номері журналу Nature Structural & Molecular Biology. За допомогою кріоелектронного мікроскопа місце зв’язування Nsp1 показали в атомній роздільній здатності.

«Детальне зображення містить важливу інформацію для розробки можливого майбутнього препарату, який запобігатиме зв’язуванню Nsp1, але не впливатиме на функціонування рибосом», – розповів співавтор дослідження, молекулярний біолог з ETH Ненад Бан. Під час експериментів науковці також виробляли варіант Nsp1, який більше не мав би інгібуючого (який перешкоджає) ефекту. SARS-Cov-2 з цим неактивним варіантом буде настільки ослабленим, що не зможе викликати серйозні захворювання. Такі ослаблені віруси також можуть бути використані у вакцинах, стверджують учені.

Джерело:  (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня