Скульптор Пейтер Матл виступив з лекцією в берегівському греко-католицькому коледжі

Скульптор Пейтер Матл виступив з лекцією в берегівському греко-католицькому коледжі

13:43 Вересень 18, 2020

Життя 1314

Magyar

15 вересня скульптор Пейтер Матл виступив з лекцією перед студентами греко-католицького коледжу ім. Елемира Ортутая в місті Берегові.

«Мистецтво робить нас більш відкритими до краси створеного світу», – підкреслив організатор заходу, керівник закладу Іштван Мароші.

Під час виступу Пейтер Матл розповів про початок та розвиток своєї кар’єри, шлях від першої скульптури до створення монументальних робіт. За словами майстра, різні галузі мистецтва були присутніми в його житті з дитинства. Він здобув спеціальність кераміста, відомий і як живописець та графік, але найбільшу популярність здобув завдяки своїм скульптурним роботам. «Будь то камінь, дерево чи полотно, матеріал ніколи не бездушний. Закінчена робота митця повинна нести для глядача не тільки фігуру, але й посилання на символи, історичні події та особистість героїв», – наголосив пан Матл. Функціональність також важлива в його творах, таким чином він втілив символи угорських народних казок у форми дитячого майданчика, надав символічного змісту фонтанам.

Відомими робами Пейтера Матла є пам’ятник княгині Ілоні Зріні та її сину Ференцу, що знаходиться в замку Паланок у Мукачеві, пам’ятний знак Національної єдності, розташований у Національному парку Опустасер в Угорщині, кілька вівтарів, а також пам’ятний знак на Верецькому перевалі, про історію створення та символіку якого скульптор також розповів під час лекції.

Присутні дізналися, як митець пережив період, коли влада припинила будівництво пам’ятного знака на Верецькому перевалі, як, здобувши славу завдяки повідомленням ЗМІ на початку будівництва, залишився без роботи після зупинення проєкту. Він також відзначив вплив політичних процесів на мистецтво та наголосив на необхідності створення робіт, що нагадують про ганебні часи історії, щоб між націями не виникало непорозуміння.

Найближчим часом Пейтер Матл виступить в греко-католицькому коледжі з подальшими лекціями, на які запрошуються всі бажаючі. Про точний час та дату їхнього проведення повідомлятимуть на сторінці закладу у Facebook.

Ріта Ешпан/Espán Rita/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня