В Україні катування та жорстоке поводження є системним явищем - ООН

В Україні катування та жорстоке поводження є системним явищем - ООН

17:11 Вересень 22, 2020

Життя 1531

Magyar

Свавільні затримання, катування та жорстоке поводження з боку правоохоронних органів залишаються системною проблемою в Україні у районах контрольних державній владі, так і на території самопроголошеними “республіками”, згідно з новою доповіддю про ситуацію з правами людини в Україні Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини.

“Катування і жорстоке поводження співробітниками правоохоронних органів залишаються системним явищем в Україні”, — йдеться в звіті.

Прикладом цього став інцидент у Кагарлицькому відділенні поліції, що викликало величезний резонанс та обурення, коли поліцейські кілька разів зґвалтували та катували невинну молоду жінку годинами.

Звіт посилався на офіційні дані Державного бюро розслідувань (ДБР), яке встановило, що з 1 січня по 31 серпня 2020 року за статтею 127 Кримінального кодексу про катування і жорстоке поводження зі сторони працівників правоохоронних органів було 1066 повідомлень, в тому числі щодо 22 за статтею 127 (катування) Кримінального кодексу України.

“Упродовж звітного періоду УВКПЛ продовжило документувати випадки свавільних затримань, тримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, катувань і жорстокого поводження, включно з сексуальним насильством, на території, яка контролюється “Донецькою народною республікою” та “Луганською народною республікою”, — йдеться також у звіті.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня