Американські вчені виявили новий штам коронавірусу, який уміє змінюватися

Американські вчені виявили новий штам коронавірусу, який уміє змінюватися

19:36 Вересень 24, 2020

Життя 1236

Вчені з методистської лікарні міста Х’юстон (штат Техас, США – авт.) у процесі своєї роботи виявили ще більш заразний штам коронавірусу, який здатен змінюватися, щоб уникнути імунної відповіді організму. Дослідження з аналізу структури нового коронавірусу, який призвів до двох великих сплесків інфекції у цьому американському місті, показало, що в останніх зразках переважає більш заразний штам.

Дослідники прийшли до такого висновку вивчивши більше п’яти тисяч геномів вірусів, витягнутих на самій ранній фазі пандемії у Х’юстоні, який є мультиетнічним містом із населенням у сім мільйонів чоловік.

Дослідження також показало, що майже всі штами другої хвилі мали мутацію, відому як D614G, яка, як вважають вчені, збільшує кількість «шипів» на вірусі, який схожий на корону. Ці шипи і дозволяють вірусу зв’язуватися з клітинами, збільшуючи здатність мутованого вірусу інфікувати їх. Тож, дослідники з Х’юстона виявили, що пацієнти, інфіковані даним варіантом штаму, мали значно більшу кількість вірусних клітин.

У висновках вчених також зазначається, що у деяких областях шипового білка виявлено кілька мутацій. Це, на їхню думку, вказує на те, що вірус може змінюватися, щоб уникнути імунної відповіді організму.

Разом з тим, американські дослідники не виявили достатньо доказів того, що мутації у вірусі зробили його більш смертоносним, зазначивши, що серйозність COVID-19 у більшій мірі залежала від основних медичних станів і генетики пацієнтів.

Також, сьогодні стало відомо, що у столиці Великобританії – Лондоні прoйдуть випробування вaкцини від COVID-19, у ході якиx добровольців спеціально інфікуватимуть SARS-CоV-2. Прийняти участь у цьому дослідженні уже погодилося 2 тис. добровольців, яке розпочнеться у січні 2021 року, але  про цей науковий експеримент офіційно оголосять уже на наступному тижні.

Організатори експерименту вважають, що він дозволить відібрати найбільш багатообіцяючі вакцини від COVID19. Спочатку волонтерам зроблять ін’єкцію вакцини (про який саме препарат йдеться, не уточнюється), а через місяць вони отримають «контрольну дозу» SARS-CоV-2.

Відомо також, що керувати науковою стороною проєкту будуть Імператорський коледж Лондона та британська дослідницька група hVIVO. До речі, рішення про конкретне місце проведення випробувань поки не прийнято, але мова може йти про спеціалізовану клініку у лондонському районі Уайтчепел.

Схвалити це дослідження ще мають британське Управління з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення та незалежний комітет з етики. Його представники зазначили, що подібні дослідження можуть бути корисні для розробки вакцин, але пріоритетом є безпека учасників випробувань.

               НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня