У Європейському Союзі коронавірус вперше виявлятимуть за допомогою собак

У Європейському Союзі коронавірус вперше виявлятимуть за допомогою собак

20:41 Вересень 24, 2020

Життя 1018

Боротьба з коронавірусом продовжується щодня і вчені, медики, експерти-вірусологи та більшості країн світу шукають найдосконаліші та найефективніші шляхи боротьби з ковідпандемією.

Ще кілька місяців тому з’явилася інформація про те, що до боротьби з коронавірусом будуть залучені навіть наші «менші» друзі – собаки. Так, до прикладу, ще у березні британська благодійна організація Medical Detection Dogs у співпраці з Лондонською школою гігієни і тропічної медицини та Університетом Дарема почали спільне дослідження, щоб з’ясувати, чи можливо використовувати гострий нюх собак для виявлення коронавируса у людей.

Фахівці Medical Detection Dogs вже давно навчають собак вишукувати ознаки різних захворювань у людини, що цілком можливо для собак завдяки їх гострому нюху, а кожна хвороба, як вважають експерти, має певний запах. Тож, уже сьогодні собаки здатні визначити у людини рак, хворобу Паркінсона, малярію і різні бактеріальні інфекції.

 «Це буде швидкий, ефективний і неінвазивний тест, який дозволить використовувати обмежені ресурси системи охорони здоров’я лише у тих випадках, коли вони дійсно потрібні», – вважають у британській організації.

І ось, сьогодні міжнародний аеропорт Гельсінкі став першою повітряною гаванню Європи, де почали нести чергування кінологи зі спеціально натренованими на виявлення носіїв COVID-19 службовими собаками. Як передає новинний портал Journal, проект, про запуск якого було оголошено у самий розпал пандемії, на цьому тижні увійшов у стадію практичної реалізації.

Повідомляється, що «чотириногий» спецназ може істотно полегшити роботу фінським епідеміологів, які здійснюють контроль за тими іноземцями, які прибувають до Фінляндії.

Втім, термін «контроль» не передбачає прямий контакт пасажирів із твариною. А все тому, що потенційним носіям ковідінфекції пропонуватимуть протерти обличчя звичайною серветкою, яку потім дадуть понюхати собаці. Це дозволить знизити рівень стресу у «експертів».

За словами наукового керівника проекту, професора біології університету Гельсінкі Анни Хельм-Бьyoркман, використання собак – перспективний метод для виявлення хворих COVID-19. Гострий нюх тварин поки не може перевершити жоден прилад, адже вони відчувають мінімальні концентрації властивих коронавірусу виділень у людському поті.

Нагадаємо, згідно з дослідженням фінських вчених, собаки дійсно можуть по запаху визначити людину, зараженого коронавірусів. Це вміння стали розвивати у службових собак в Австрії та Німеччині з середини літа. До речі, аналогічні дослідження вже ведуться у Великобританії та у Франції.

Між іншим, спеціально надресировані собаки чергують у аеропортах та місцях великого скупчення людей у ОАЕ ще з липня. Тут поліцейські наряди разом із кінологами та «чотирилапими експертами» постійно чергують і перевіряють усіх підозрілих громадян.

У африканській Намібії собак вже також навчають «винюхувати» коронавірус. Їх вчать у спеціальній Школі ветеринарної медицини Університету Намібії, повідомляє найбільша щоденна газета країни The Namibian.

Викладач фізіології та епідеміології Конрад Брейн повідомив, що навчених собак планують відправити в усі аеропорти країни та на кордон. А лектор, який викладає ветеринарію, Альма Раате додав, що собаки виявляють коронавірус з феноменальною 95% точністю!

The Namibian не повідомляє, коли саме собаки будуть повністю готові для роботи. Але видання наголошує, що Намібія буде першою африканською країною, яка почне використовувати собак для виявлення COVID-19.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня