Папа Римський Франциск розповів про наслідки ковідпандемії для усього людства

Папа Римський Франциск розповів про наслідки ковідпандемії для усього людства

21:45 Вересень 25, 2020

Життя 4241 3 хвилини

Magyar

Глобальна криза навколо пандемії коронавірусу змінює спосіб життя людей, які «не вийдуть з нього такими ж, як раніше», напередодні заявив Папа Римський Франциск у ході свого виступу на сесії Генасамблеї ООН, повідомляють американські ЗМІ.

 «Ця криза змінює наш спосіб життя, ставить під питання наші економічні, медичні та соціальні системи і оголює нашу людську слабкість», – зазначив іспанською мовою понтифік.

За його словами, пандемія або дасть можливість для перетворення і переосмислення способу життя, «який збільшує розрив між багатими і бідними на основі несправедливого розподілу ресурсів», або може стати «приводом для відкочення до більшого індивідуалізму і елітарності».

 «Ми стоїмо перед вибором двох можливих шляхів. Один шлях веде до зміцнення мультилатералізму (багатосторонніх міждержавних відносин – авт.) як вираження оновленого почуття глобальної спільної відповідальності…

Інший шлях виділить самодостатність, націоналізм, протекціонізм, індивідуалізм і ізоляцію, виключаючи бідних, уразливих і тих, хто живе на периферії життя. Цей шлях, безумовно, завдасть шкоди всьому суспільству. Він не повинен узяти гору», – сказав папа Франциск.

Pope Francis addresses the seventieth session of the General Assembly.

Понтифік також наголосив, що пандемія Covid-19 вказала на необхідность загального надання базових медичних послуг. У зв’язку з цим глава римсько-католицької церкви закликав лідерів держав і фармацевтичну галузь у цілому «не пошкодувати зусиль» для забезпечення доступу до вакцин проти COVID-19.

 «Ми повинні визнати, що гуманітарні кризи перетворилися у статус-кво», – зазначив Папа Римський Франциск.

У своєму виступі папа також заявив про негативні наслідки пандемії для ринку праці, міграції та безкарних порушень прав людини, у тому числі переслідувань через релігійні погляди.

 «Ми не можемо не визнати руйнівні наслідки кризи COVID-19 для дітей, у тому числі молодих мігрантів і біженців (без відповідного супроводу – авт.», – підкреслив понтифік.

І згадавши про зростання насильства по відношенню до дітей, папа Франциск висловив жаль, що «ряд країн і організацій просувають аборти як одну з так званих «основних послуг», що надаються у рамках гуманітарного реагування на пандемію».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня