Девід Аттенборо попереджає жалісним фільмом

Девід Аттенборо попереджає жалісним фільмом

17:28 Жовтень 13, 2020

Життя 1215

Magyar

Девід Аттенборо – один із найзнаменитіших у світі ведучих-натуралістів, котрий розпочинав свою діяльність, знімаючи світ ще в чорно-білих кольорах. Через 7 десятиліть сер Девід Аттенборо створив новий документальний фільм – своєрідний ультиматум, прем’єра якого нещодавно відбулася на  Netflix.

Цього разу він нанизує факти знищення природи, які здійснило людство, навіть не замислюючись, на нитку власного життя. Аттенборо, якому тепер 94 роки, закликає нас задуматися над цим. І діяти, до того ж терміново.

Півторагодинний фільм «Життя на нашій планеті» (A Life on Our Planet) доступний на Netflix із 4 жовтня. Це свідчення Аттенборо про те, звідки ми стартували та куди дійшли, як знищили природу навколо та якими будуть незворотні наслідки, якщо ми не почнемо діяти негайно.

Новий документальний фільм відрізняється від попередніх тим, що цього разу натураліст бере приклади зі свого власного життєвого шляху. Його звичайний спокійний тон є зловісним протягом майже всього фільму, і текст, хоча місцями й дещо летаргічний, утримує увагу глядачів з першої хвилини до останньої.

Аттенборо довго описує помилки, допущені людством, які вже не можна змінити. Він показує нам такі взаємозв’язки, про які ми взагалі не думаємо в повсякденному житті, але, спостерігаючи за відеорядом, кожен починає відчувати докори сумління через те, що ми забираємо в наступного покоління.

Один із піонерів освітніх телевізійних шоу проводить аналогію з Чорнобилем. За його словами, українська ядерна катастрофа зумовлена людською безвідповідальністю. Те саме відбувається й зараз у природі, лише в більших масштабах. Якщо ми не будемо обережні, значна частина нашої планети стане такою ж непридатною для життя, як Чорнобиль та його околиці.

Структура фільму, як і всіх стрічок Аттенборо, геніальна, оскільки викликає тривогу та напругу в глядачів, а в кінці пропонує рішення. За словами автора, якщо ми негайно почнемо діяти відповідно до плану, який він окреслює, наші діти та внуки зможуть милуватися дивами природи так само, як це робив він. Надія є, просто потрібно діяти.

 (hvg.hu/sokszinuvidek.24.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня