Першокласники Солотвина, Холмока та Малих Геївців на Ужгородщині отримали набори шкільного приладдя

Першокласники Солотвина, Холмока та Малих Геївців на Ужгородщині отримали набори шкільного приладдя

13:06 Жовтень 14, 2020

Життя 1103

Magyar

За підтримки Благодійного фонду Сечені (Széchenyi Jótékonysági Alapítvány), Державного секретаріату національної політики Угорщини та за сприяння Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства й ТУКЗ-КМКС закарпатські першокласники й цього навчального року традиційно отримали набори шкільного приладдя.

Днями подарунки вручили учням перших класів ще трьох угорських освітніх закладів. До наборів входять ручки, зошити, розмальовки, кольорові олівці та інші необхідні речі.

У Солотвинській середній школі ім. Яноша Бояї шкільне приладдя отримали 20 учнів.

Дюла Седлак, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС селища Солотвино, підкреслив: «Хочу подякувати Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству, Товариству угорської культури Закарпаття, а також угорському уряду за подарунки. Тепер у країні важка економічна ситуація, яку ускладнює ще й епідемія коронавірусу, тож ці подарунки – значна допомога і для батьків, чиї доходи зменшилися».

У Холмківській ЗОШ І–ІІ ступенів набори 19 учням першого класу вручили очільниця шкільного осередку Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Крістіна Михалович, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС с. Холмок Чілла Лешко та вчителька першокласників Еріка Салай.

«Діти ходять до школи з великим задоволенням, і ці набори шкільного приладдя стануть їм у нагоді, – розповіла Еріка Салай. – Я зазирнула в пакунки, там є все необхідне для першокласника: зошити, кольоровий папір, альбом для малювання тощо. Набори отримали, зокрема, і діти, батьки яких не можуть дозволити собі придбати такі речі».

Крістіна Михалович наголосила на важливості наданого шкільного приладдя не лише як педагог, але й як мама двох школярів. «Мої діти також отримали такі набори. Ці речі сприятимуть розвитку креативності, заповнять чимось змістовним дозвілля учнів. А для батьків це певна подяка, що вони віддали дітей навчатися в угорську школу. Тож це дозволяє їм відчути, що навчальний заклад не лише вимагає, але й надає підтримку».

Відтак за набори шкільного приладдя від імені керівництва та педагогічного колективу школи, а також батьків висловила вдячність Чілла Лешко.

Учням першого класу Малогеєвецького НВК набори шкільного приладдя вручили директор навчального закладу Елеонора Богаті, сюртівський сільський голова Арпад Пушкар та голова місцевого осередку Спілки угорських підприємців Закарпаття Арпад Ковач.

Поки школярі оглядали вміст наборів, Арпат Пушкар повідомив: «З невеликим запізненням, але діти отримали пакунки, які містять зошити, канцтовари, кольоровий папір тощо. Учні братимуть з нас приклад, вони – наші послідовники. Тому маємо працювати уважно, щоб вони все мали, аби в них була можливість учитися в гідних умовах, розвиватися духовно та фізично. Маємо звертати на це увагу, адже вони – наше майбутнє».

«Кожна дитина отримала персональний подарунок за сприяння Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства та ТУКЗ-КМКС. Це іменний рюкзак, наповнений шкільним приладдям, із символічним написом «Вчитися угорською – добре!». Для дітей це гарна пам’ять, а для батьків – значна допомога», – наголосила Елеонора Богаті.

VE, RV/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня