МОН повідомили коли відбудеться основний етап вступної кампанії у 2021 році

МОН повідомили коли відбудеться основний етап вступної кампанії у 2021 році

20:52 Жовтень 15, 2020

Життя 711

Magyar

Опубліковано наказ Міністерства освіти і науки про затвердження умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році, відповідно до якого основний етап вступної кампанії наступного року відбудеться в липні.

Про це повідомляється на сайті МОН.

“Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді”, – зазначив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій.

“Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису”, – додав Шкарлет.

Як і минулих років, зауважили в МОН, вступникам на лікарські спеціальності (“Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”) для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови.

“Фахівці Українського центру оцінювання якості запевняють, що тест з української мови міститиме й компетентнісні завдання, які передбачають знання літератури. Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності”, – пояснили у міністерстві.

Також наступного року для більшості спеціальностей буде значно розширений перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Водночас встановлено обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції, за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо).

“Що зміниться для вступників на магістратуру? Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%”, – пояснили у МОН.

Також зауважується, що у новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020 та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування – тільки 2021 року.

До 31 грудня всі заклади вищої освіти мають затвердити та оприлюднити свої правила прийому, які мають відповідати умовам прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році.

Уніан

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня