Зміна клімату призведе до ще більшої кількості стихійних лих

Зміна клімату призведе до ще більшої кількості стихійних лих

15:01 Жовтень 16, 2020

Життя 3474 3 хвилини

Magyar

На думку експертів Організації Об’єднаних Націй (ООН), протягом наступного десятиліття хвилі спеки будуть найсерйознішою проблемою у світі, особливо в бідних країнах.

Збільшення кількості стихійних лих майже вдвічі за останні 20 років зумовлене головним чином зміною клімату, повідомили в Управлінні ООН зі зниження ризику стихійних лих (UNSDIR). Згідно з результатами нещодавнього дослідження, 7 348 стихійних лих, які відбулися протягом 2000–2019 років, призвели до загибелі понад 1,2 мільйона людей та завдали матеріальних збитків на 3000 мільярдів доларів. Однак остання цифра насправді може бути набагато вищою, оскільки чимало країн, особливо в Азії та Африці, не публікують відповідних даних.

Найбільше стихійних лих було зафіксовано в Китаї (577), США (467), Індії (321), Індонезії (278) та на Філіппінах (304). Кількість смертей значно не зросла порівняно з 1980–1999 роками, коли було зареєстровано приблизно 3700 стихійних лих. Однак тоді кількість потерпілих зросла з 3,25 до 4,2 мільярда.

Найпоширенішими стихійними лихами за минулий період були повені та урагани. Експерти ООН передбачають, що протягом наступного десятиліття найсерйознішою проблемою стануть хвилі спеки, особливо в бідних країнах.

«Епідемія коронавірусу звернула увагу урядів та широкої громадськості на ризики. Очевидно, що COVID-19 – це погано, але кліматична надзвичайна ситуація може бути ще гіршою», – повідомив Генеральний секретар UNSDIR Мамі Мізуторі.

«Ми – деструктивні. Це єдиний висновок, який можна зробити, судячи з останніх 20 років», – додав він і закликав міжнародне співтовариство, зокрема, до розробки систем раннього оповіщення.

mandiner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня