У селі Тисаагтелек передали оновлену школу

У селі Тисаагтелек передали оновлену школу

20:59 Жовтень 21, 2020

Життя 1316

Magyar

Урочиста передача оновленої Тисаагтелекської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів відбулася 20 жовтня. Ремонт закладу провели в рамках реалізації Програми «Східне партнерство Україна 2019 – Співпраця для інновацій на Закарпатті» міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини в співпраці з Благодійним фондом «За Закарпатський угорський інститут» та Товариством угорської культури Закарпаття. Повне оновлення конструкції даху та водовідведення коштувало 465 484 гривні.

Участь у заході взяли консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді Балаж Лопперт, голова Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС, голова фракції КМКС районної ради Лівія Балог, депутат обласної ради Йожеф Баторі, тисаагтелекський сільський голова Ласло Торма, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС с. Тисаагтелек Беата Яворскі, директор Тисаагтелекської ЗОШ І–ІІ ступенів Віктор Ур, голова Громадської організації «За розвиток Великодобронського регіону» Ференц Надь, голова Громадської організації «Pro Agricultura Subcarpatica» Ласло Гіді, секретар з економічних питань та місцевого самоврядування ТУКЗ-КМКС Андраш Мештер. Після представлення гостей перейшли до урочистих промов. 

Балаж Лопперт висловив радість з приводу того, що може бути присутнім на церемонії передачі оновленої школи.

– Після ремонту ця будівля все ще відрізняється від інших, бо є інтелектуальною майстернею. Насправді це майбутнє угорців Закарпаття, де школярі навчаються, а з часом, будучи дорослими, вони забезпечать виживання закарпатських угорців на їхній батьківщині у сферах сільського господарства, розвитку бізнесу та туризму, – підсумував дипломат.

– Матеріальна підтримка Угорщини дійшла і сюди, проте, можливо, ще важливішою є турбота, яку національний уряд Угорщини надає всім малим громадам. Повідомляє, що й сьогодні, як завжди, думає про вас, про вихователів, які тут працюють, про дітей, які тут навчаються. Сьогоднішня подія, коли ми передаємо оновлену конструкцію даху, є символом саме цього. Сподіваюся, що й протягом найближчих п’яти років ми зможемо співпрацювати та продовжувати проєкти  розвитку, виконувати разом розпочаті завдання, – підкреслила Лівія Балог, передаючи бронзову дошку директору, яка буде встановлена на стіні школи й свідчитиме про те, що ми поріднені кров’ю однієї нації.  

Голова села Ласло Торма подякував усім, хто долучився до розвитку та покращення школи. Адже, за його словами, учителям та учням не байдуже, в яких умовах працювати й навчатися. Пан Торма наголосив, що для маленького села є великою радістю усвідомлювати, що Угорщина піклується і про його мешканців, про розвиток невеликої угорської громади.

Віктор Ур, у свою чергу, зазначив, що у ХХІ столітті школа мала проблему ХХ століття, і вирішити її не міг ніхто, кого б вони не просили.

– Але двоє сміливих закарпатців Вікторія Коч та Віктор Роланд Ур звернулися до заступника міністра Балажа Орбана, завдяки чому у 2018 році в школі почався процес розвитку, котрий за сприяння Генерального консула Угорщини в м. Ужгороді успішно реалізувався. Нас внесли до Програми «Східне партнерство», тож школа отримала новий дах, за підтримки Фонду Габора Бетлена (Bethlen Gábor Alap) провели централізоване опалення, а також відкрили комп’ютерний клас.

Церемонію передачі прикрасив виступ учнів Тисаагтелекської школи.

Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня