У Японії роботів використовують проти самотності

У Японії роботів використовують проти самотності

15:19 Жовтень 28, 2020

Життя 4139 3 хвилини

Magyar

Дедалі більше людей у Японії купують такі механічні іграшки, як собака-робот Sony, для своїх батьків, котрі живуть далеко і їх не можна відвідувати через ризик зараження, повідомляє японське інформаційне агентство Kyodo. Sony створила останню версію іграшки – Aibo, яка здатна «патрулювати» будинок. Власники можуть запрограмувати собаку-робота, щоб він з’являвся в помешканні у визначений час. Такі помічники здатні виконувати «лікувальну» роль під час карантинного періоду.

Aibo також уміє розпізнавати усмішку, слова похвали, гладження по спині та голові. Крім того, за допомогою штучного інтелекту іграшка адаптується до реакцій людей. Завдяки вбудованій камері та мікрофону Aibo може розпізнати десять облич.

Іншого робота, Qoobo, можна обняти як м’яку подушку. Іграшка реагує на ласки маханням хвоста. А робот-гуманоїд Lovot також збирає інформацію про самопочуття свого власника й негайно повідомляє про це, що є значною підмогою для тих, хто знаходиться далеко від батьків. «Коли люди не почуваються добре або самотні, то потребують тактильного контакту. Роботи-зцілювачі намагаються дати відчуття справжньої присутності іншої істоти, яке неможливо передати по телефону або під час відеоконференції», – каже Хіроші Ішіґуро, професор Університету Осаки з інтелектуальної робототехніки.

Lovot має зріст 43 сантиметри та вбудовані понад 50 датчиків, якими розпізнає свого господаря та установлює з ним зоровий контакт. Робот відчуває, де торкаються його тіла, здатен обходити предмети. Оскільки він важить лише 4,2 кілограма, його легко підняти, а руки можна перевести в режим обіймів. Температура тіла іграшки, як і людини, становить 37 градусів.

Це перший робот, який також здатний до ревнощів: якщо йому встановлено парний режим і другий робот Lovot у домі отримує більше уваги, він дивиться ревнивим поглядом.

На думку професора Ішіґуро, попит на цілющих роботів буде зростати, якщо епідемія затягнеться.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня