Опитування: на Закарпатті немає загрози сепаратизму

Опитування: на Закарпатті немає загрози сепаратизму

15:46 Листопад 21, 2020

Життя 2652 5 хвилин

Magyar

Більшість українців не підтримує інститут подвійного громадянства, водночас серед представників національних меншин понад половини опитаних повністю або частково підтримують ймовірне подвійне громадянство, згідно з опитуванням.

Згідно з результатами соцдослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, на Закарпатті немає загрози сепаратизму, більшість українців не підтримує інститут подвійного громадянства, а представники національних меншин у більшості підтримують, серед населення області спостерігається високий рівень толерантності до представників різних національностей. Про це повідомив аналітик Фонду Андрій Сухарина під час публічної дискусії, інформує «УНІАН».

Опитування було проведене протягом 24 серпня – 6 вересня 2020 року. Загалом було опитано 1 тисячу респондентів – 500 респондентів за репрезентативною вибіркою в Закарпатській області (в 6 містах та 15 селах) та 500 респондентів із числа національних меншин, із них 300 угорці, решта – представники ромської, румунської та словацької громад.

У першій групі 53% висловилися проти ідеї подвійного громадянства, 34% респондентів – підтримують. Водночас серед представників національних меншин понад половини опитаних – 52% – повністю або частково підтримують ймовірне подвійне громадянство, а проти лише 12%.

За словами Сухарина, 54,4% опитуваних зазначили, що основна мотивація отримання закордонного паспорту для жителів Закарпаття полягає у можливості отримати працевлаштування за кордоном, 40,8% – для постійного проживання в іншій країні. Серед національних меншин ця мотивація ще більш помітна, де на можливість працевлаштування вказували 9 із 10 опитаних.

Аналітик додав, що, згідно з результатами опитування, загрози сепаратизму на Закарпатті немає, тому що лише 3% опитаних бачать Україну як федерацію і лише 0,5% говорять про сепаратизм. Він зазначив, що серед представників національних меншин також не фіксується підтримки сепаратизму чи федералізації.

Він зазначив, що на Закарпатті опитані, в першу чергу, ідентифікували себе як жителі регіону.

«Саме по собі це не є загрозою сепаратизму, але це постійно треба тримати в умі, якщо ми не хочемо колись зіткнутися з цією проблемою», – наголосив Сухарина.

Крім того, за даними опитування, на Закарпатті збільшується підтримка тези про перебування у складі унітарної України з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад у сфері розподілу та спрямування бюджетних коштів і місцевих доходів, що є загальним трендом децентралізаційних процесів.

Також опитування показало, що серед населення Закарпаття загалом спостерігається високий рівень толерантності до представників різних національностей. «Серед оцінок відносно велика кількість негативних є тільки стосовно росіян (що можна пояснити війною) та ромів. Однак, і стосовно цих етнічних груп кількість неприязні не перевищує 13%. Дещо гіршою є ситуація з толерантністю серед представників національних меншин Закарпаття. Так, відносно високі показники несприйняття фіксуються стосовно ромів (24%) та арабів (19%). Трохи гірше сприйняття росіян і американців (11% і 8% відповідно)», – цитує аналітика інформагенція «УНІАН».

Джерело: mti

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня