Хворий на коронавірус найбільш заразний протягом перших п’яти днів після появи симптомів

Хворий на коронавірус найбільш заразний протягом перших п’яти днів після появи симптомів

18:53 Листопад 21, 2020

Життя 747

Magyar

Згідно з новим масштабним дослідженням, хворий на коронавірус найбільш заразний протягом перших п’яти днів після появи симптомів, повідомляє сайт BBC.

Встановлено, що у пацієнтів найвищі концентрації вірусів були на початку захворювання, тоді як живі або відтворювані віруси можна було виявити до дев’ятого дня після появи симптомів, зазначають дослідники в британському науковому журналі Lancet Microbe.

Автори дослідження проаналізували 79 досліджень, які включали підтверджені тестом випадки пацієнтів із коронавірусом, які лікувалися в лікарні та мали симптоми.

Із моменту появи симптомів і до дев’ятого дня з окремих зразків, відібраних із горла, виявляли  віруси, здатні на відтворення.

Більшість частинок РНК, виявлених у зразках, тобто фрагменти вірусного спадкового матеріалу, були присутніми в момент появи симптомів та протягом п’яти днів після цього.

Неактивні фрагменти РНК можна було виявити в зразках, взятих із носа та горла навіть через 17 днів після появи симптомів.

Дослідники дійшли висновку, що, оскільки в зразках, узятих після дев’яти днів, не було вірусу, здатного розмножуватися, малоймовірно, що більшість пацієнтів є заразними після дев’ятого дня, незважаючи на наявність неактивних фрагментів.

Людям потрібно донести, що як тільки вони відчувають навіть найменші симптоми, мають припинити контакти з іншими, ізолюватися. Дехто отримує результати своїх тестів пізніше найбільш заразного періоду, повідомив ВВС Муге Чевік, учений Університету Сент-Ендрюс.

Дослідники не вивчали безсимптомних хворих, але автори дослідження відзначають, що інші дослідження показали: хворі можуть заражати ще до появи симптомів.

(origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня