Два записники Чарльза Дарвіна вже двадцять років не можуть знайти

Два записники Чарльза Дарвіна вже двадцять років не можуть знайти

18:47 Листопад 25, 2020

Життя 1122 5 хвилин

Magyar

Два записники Чарльза Дарвіна, вартістю кілька мільйонів фунтів стерлінгів, зникли два десятка років тому, повідомили в бібліотеці Кембриджського університету.

Один із зошитів містив ескіз відомого «дерева життя» науковця, що демонструє еволюційні зв’язки між видами.

Пошуки рукописів тривали довгий час, але тепер бібліотека дійшла висновку, що цінні документи могли бути вкрадені. Тому заклад звернувся за допомогою до громадськості.

Джессіка Гарднер, бібліотекарка університету, повідомила BBC News, що вже зробили все можливе, аби з’ясувати, що сталося з буклетами. Востаннє два записники бачили у листопаді 2000 року, коли їх «за внутрішнім запитом» винесли зі спеціального сховища рукописів для фотосесії. Оскільки в той час у бібліотеці тривали будівельні роботи, записники віднесли до тимчасового приміщення бібліотеки, де була створена тимчасова студія. Лише через два місяці, в ході  звичайного огляду, виявилося, що записників немає на звичному місці.

Гарднер розповіла: вони не змогли відслідкувати, що сталося із блокнотами після фотосесії, і висловила побоювання, що з наявної інформації про це вже ніколи не зможуть дізнатися. Спочатку в бібліотеці подумали, що просто десь їх поклали. «Мої попередники щиро вірили, що їх просто не поставили на місце, і рано чи пізно їх знайдуть», – повідомила Гарднер, котра стала директором бібліотеки в 2017 році. За останні двадцять років кілька разів проводились інтенсивні пошуки в бібліотеці, але безрезультатно. Враховуючи величезні розміри бібліотеки, це, мабуть, не дивно, зазначає BBC. В установі зберігаються книги на стелажних системах загальною протяжністю 200 кілометрів. Бібліотека вміщує понад десять мільйонів карт, рукописів та інших документів.

На початку року директорка знову організувала чергові пошуки. Команда експертів перевірила все спеціальне сховище, а також усі 189 коробок із книгами, малюнками та листами Дарвіна, але записників не знайшла. Тоді Гарднер вирішила, що висновки її попередників були невірні й блокноти, ймовірно, не були покладені на неправильне місце, а були вкрадені. Якби щось подібне сталося в наші часи, тобто не могли би знайти такого важливого документа, негайно б викликали поліцію, додала директор. Бібліотека вже повідомила Кембриджську поліцію, і записники були додані до національного списку зниклих культурних артефактів. Поліція також включила блокноти до бази даних викрадених артефактів Інтерполу.

Джим Секорд, професор Кембриджського університету, наголосив, хоча блокноти і були оцифровані, відсканована версія, звичайно, не може замінити оригінали. «Зникнення такого знакового предмета – справжня трагедія», – заявив він. Записники невеликого розміру, не більші за поштову листівку. Їх тримали у синій коробці такого ж розміру, все разом було не більшим за книгу в м’якій обкладинці.

Гарднер повідомила: вони все ж сподіваються, що рукописи знайдуться, пошуки не припинятимуть, але для повної перевірки фондів бібліотеки знадобиться щонайменше п’ять років. Тим часом бібліотека також звернулася до громадськості, колишніх бібліотекарів та науковців за допомогою щодо будь-якої інформації. 

За словами Джессіки Гарднер, можливо, записники Дарвіна валяються у когось під ліжком, бо той, у кого вони опинилися, зрозумів, що їх не можна продати, або він просто хотів залишити їх собі. «Настав час зв’язатися з нами безпечно, навіть анонімно», – закликала вона, додавши, що за допомогою поліції можна вивчити і нову інформацію.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня