В ООН заявили, що Карпатський регіон перебуває в небезпеці через клімат і вирубку лісів

В ООН заявили, що Карпатський регіон перебуває в небезпеці через клімат і вирубку лісів

13:33 Листопад 26, 2020

Життя 1503 3 хвилини

Magyar

В Організації закликають країни Карпатського регіону спільно активізувати зусилля для припинення незаконної вирубки лісів.

В Організації Об’єднаних Націй стурбовані тим, що через кліматичні зміни і незаконну вирубку лісів Карпатський регіон опинився у реальній небезпеці.

Про це заявила заступниця генерального секретаря ООН та виконавчий директор програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен.

Вона наголосила на необхідності більшого посилення співпраці, яке матиме вкрай важливе значення задля усунення зростаючих загроз для Карпат.

“Не робіть помилки: Карпатський регіон перебуває в реальній і безпосередній небезпеці”, – закликала Андерсен.

Однією з головних загроз вона назвала незаконну вирубку лісу.

“Праліси в Карпатах та їхнє унікальне біорозмаїття зникає тривожними темпами, оскільки деревина незаконно вирубується і транспортується за межі кордонів гірського масиву держав. Це має безліч наслідків”, – підкреслила вона.

Андерсен нагадала, що в Україні впродовж останніх років сталося кілька спустошливих повеней.

“Села та дороги опинялися під водою. Мости були зруйновані. Люди загинули. А це, зокрема, пов’язано з кліматичними змінами. Але незаконні заготівлі лісу, що відбуваються під прикриттям труднощів, від яких постраждала Україна, знищили великі масиви лісу, які вбирають надлишкову воду та забезпечують захист від повеней”, – сказала заступниця генсека ООН.

При цьому вона нагадала, що впродовж останніх понад 20 років незаконна вирубка лісу коштувала Румунії більше 5 млрд євро.

“Лише у 20126 році близько 187 тис кубічних метрів деревини було незаконно вирубано в Румунії… Ми повинні активізуватися, аби спершу зупинити, а потім усунути шкоду, завдану цим важливим екосистемам”, – додала Андерсен.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня