Вірусолог: вакцина – найдешевше та найефективніше рішення проти коронавірусу

Вірусолог: вакцина – найдешевше та найефективніше рішення проти коронавірусу

10:41 Листопад 30, 2020

Життя 1019 2 хвилини

Magyar

Вакцина залишається найдешевшим та найефективнішим рішенням проти коронавірусу, – каже угорський вірусолог та імунобіолог Ернест Дуда.

Як приклад, експерт наводить віспу, яка була однією з найбільш смертоносних хвороб у світі, але зараз її викорінюють за допомогою вакцин; загальнопланетна вакцинація коштувала як цілих п’ять літаків-винищувачів. “Отже, це свідчить про те, що епідемія, в результаті якої раніше гинули сотні мільйонів людей, була стерта з лиця Землі за надзвичайно незначну суму”, – наголосив він.

Він також зазначив, що немає сенсу думати про колективний імунітет щодо коронавірусу, оскільки у тих, хто перехворів, не виробляється достатнього захисту. Колективний імунітет вимагає, щоб певним патогеном заразились 60-90 відсотків населення, але це, у свою чергу, призведе до великої кількості смертей від коронавірусу SARS-CoV-2 і тому не є життєздатним варіантом.

У випадку з коронавірусом нещодавно розроблені антитіла можуть бути ефективними протягом багатьох років, оскільки ген збудника, – що знаходиться в них, – досить стабільний завдяки так званому ферменту, який коригує помилки. Натомість стратегія вірусу грипу заснована на легкій мутації, тому щороку проти нього потрібна нова вакцина, – додав вірусолог та імунобіолог Ернест Дуда.

Джерело:MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня