Ляшко пояснив, що робити батькам, які не бажають вакцинувати дітей

Ляшко пояснив, що робити батькам, які не бажають вакцинувати дітей

15:35 Листопад 30, 2020

Життя 1274 3 хвилини

Magyar

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що батьки, які відмовляються вакцинувати дитину, повинні будуть написати відповідну заяву. Такий пункт внесений до законопроекту “Про систему громадського здоров’я”.

Про це він повідомив на брифінгу в понеділок, 30 листопада.

Також збільшився перелік інфекційних хвороб, які вимагають обов’язкових щеплень.

“Перш за все, до 10 інфекційних хвороб, які вже визначені, додається новий антиген – пневмококова інфекція. Тобто, їх вже буде 11… Також регулюється на законодавчому рівні питання презумпції згоди на проведення профілактичних щеплень. Тепер, у разі прийняття цього законопроекту, потрібно буде написати заяву, якщо ви відмовляєтеся вакцинувати своїх дітей”, – пояснив Ляшко.

Відповідальність за відмову від вакцинації буде покладено виключно на батьків. Вони повинні ознайомитися з усіма ризиками, які існують від того, що дитина не була щеплена.

Крім того, деякі норми з вакцинації, які зараз критикують антивакцінатори, вже діють на території країни і не були внесені в законопроект як щось нове.

“Хочу підкреслити, що обов’язкова вакцинація в Україні врегульована з часів незалежності нашої держави. Законом Про захист населення від інфекційних хвороб і Про захист санітарного та епідеміологічного благополуччя населення чітко передбачено, що в Україні є обов’язковою вакцинація проти 10 інфекційних хвороб”, – підкреслив Ляшко.

Антивакцинатори критикують і норму, коли без щеплень, передбачених національним календарем, діти не будуть допускатися в сади або школи.

“Ця норма також давно врегульована в 12 статті Про захист населення від інфекційних хвороб. Верховний суд України від 17 квітня 2019 року визнав, що вакцинація є обов’язковою в Україні, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садки”, – пояснює санітарний лікар.

Щодо працівників, які повинні пройти обов’язкову профілактичну вакцинацію перед початком роботи, то заступник міністра розповів, що їх перелік був затверджений ще в 2001 році.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня