Ляшко пояснив, у яких випадках при COVID-19 потрібно приймати антибіотики

Ляшко пояснив, у яких випадках при COVID-19 потрібно приймати антибіотики

16:58 Листопад 30, 2020

Життя 804 2 хвилини

Magyar

При коронавірусі потрібно вживати антибіотики лише у разі, коли поруч з COVID-19 розвинулось бактеріальне захворювання. Про це під час брифінгу, заявив головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

“Сьогодні антибактеріальні препарати не діють та неактивні на вірус. Тому встановлення діагнозу COVID-19 – це не є прямим показом до застосування антибіотиків. Довіряйте своїм лікарям та не займайтеся самопризначенням антибіотиків. 

Антибіотики призначаються лише тоді, коли є переконливі докази того, що до вірусної інфекції приєдналась бактеріальна. Оскільки антибіотики діють виключно на антибактеріальну інфекцію”, – сказав Ляшко.

За його словами, українцям не варто вживати антибіотики у профілактичних цілях, навівши статистику щодо збільшення кількості продажів та використання антибіотиків у лікарнях. 

“На фоні епідемії коронавірусної хвороби у нас значно зростають продажі антибіотиків у аптеках та значно збільшується використання антибіотиків у закладах охорони здоров’я. 

Зокрема тих, що надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою. МОЗ сьогодні додатково в резерв для ковідних лікарень перерозподіляє 400 тис. флаконів “Меропенему” і 700 тис. таблеток “Амоксициліну”.  Ці антибіотики будуть перебувати у резерві для того, щоб лікувати хворих з коронавірусною хворобою, у випадку, якщо це буде необхідно”, – додав Ляшко.

Наостанок санітарний лікар закликав громадян припинити бездумне вживання антибіотиків, оскільки це може призвести до втрати такого ресурсу, як антибіотикотерапія.

zik

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня