В Угорщині розробили антибактеріальні шкіряні рукавички

В Угорщині розробили антибактеріальні шкіряні рукавички

10:29 Грудень 24, 2020

Життя 2003 3 хвилини

Magyar

Основною причиною швидкого розповсюдження інфекційних захворювань у всьому світі, крім особистих контактів, є контакт із поверхнями, які кишать патогенами, оскільки більшість збудників здатні тривалий час залишатися на них активними. Магазин аксесуарів Karma Pécsi Kesztyű та Печський університет (PTE) об’єднали зусилля, щоб знайти ефективне та водночас комфортне рішення для подолання патогенів. Пресслужба вузу повідомила, що саме так на світ з’явилися антибактеріальні шкіряні рукавички Invisible Pro, передає інформаційний портал origo.hu.

За даними університету, зазвичай для дезінфекції різних поверхонь використовують такі сполуки, як етанол, ізопропіловий спирт або перекис водню. Хоча вони ефективно наносяться та зменшують кількість мікробів, їхній вплив триває лише кілька годин, пояснив науковий співробітник Інституту біохімії та лікарської хімії факультету загальної медицини Печського університету, керівник проєкту доктор Ласло Марк.

«У ході співпраці ми розробили нову фізично й хімічно стабільну суміш речовин і технологію просочення шкіри, яка забезпечує тривалий антибактеріальний ефект», – додав науковець.

«На початку пандемії ми проаналізували ситуацію на міжнародному та внутрішньому ринках. Наша перша ідея полягала в тому, щоб зробити рукавички, які допомогли б людям замінити гумові, – розповіла про заснування проєкту фінансовий менеджер сімейного бізнесу Karma Pécsi Kesztyű Бернадетт Горніц. – Для цього і з’явилися дезінфікувальні шкіряні рукавички. Продукт став популярним як на міжнародному, так і внутрішньому ринках, тому це спонукало нас до подальшого його розвитку».

Університет міста Печ підтримав цю ідею, тож завдяки співпраці між сімейною мануфактурою та університетом з’явився новий винахід. Уже через кілька місяців були готові перші прототипи, які тестувалися в лабораторіях спеціалістів PTE відповідно до міжнародних стандартів, установлених Європейським Союзом. Зокрема випробовували рівень антибактеріального ефекту продуктів, а також ступінь фізичного та хімічного зносу просоченої поверхні. На сьогодні розробники створили перевірені антибактеріальні, стійкі шкіряні рукавички.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня