У 2020-му кількість трафіку піратських сайтів зменшилася на третину

У 2020-му кількість трафіку піратських сайтів зменшилася на третину

12:43 Січень 6, 2021

Життя 635 3 хвилини

Magyar

Здавалося б, що піратські сайти завершили успішний рік завдяки широким масам користувачів, які через епідемію коронавірусу опинилися закритими в чотирьох стінах, але, згідно з доповіддю Torrent Freak, це було зовсім не так. Компанія MUSO, що відстежує незаконне використання та розміщення авторського контенту в інтернеті та надає ЄС, серед іншого, статистичні дані про піратство, слідуючи тенденціям варезу (англ. warez – комерційна програма, що поширюється незаконним шляхом без дозволу автора), повідомляє про значне зменшення обсягу трафіку, – передає портал Origo.

По-перше, за винятком трафіку з пошукових систем, трафік піратських сайтів зменшився приблизно на 10 відсотків у період із кінця 2019-го та кінцем 2020-го року. Під цим слід розуміти левову частку тих відвідувань, де користувачі мережі безпосередньо завантажують свої улюблені піратські сторінки для перегляду та пошуку їхніх пропозицій. Темпи зниження трафіку піратських сайтів минулого року відповідають тенденціям останніх років.

Іншим великим фактором є Google: за відповідний період кількість відвідувачів піратських сайтів, які знайшли вміст за допомогою їхньої пошукової системи, зменшилася приблизно на 20 відсотків.

Падіння трафіку, яке розпочалися в січні та травні, збіглося з оновленнями пошукових алгоритмів Google, тобто пошукова система, схоже, ховає варез-сайти як ніколи раніше. У зв’язку з цим TorrentFreak вдалося зв’язатися з оператором одного з відомих торрент-сайтів, який заявив, що трафік, отриманий із пошукової системи Google для його вебсайту, минулого року зменшився на 35%.

Звіт MUSO не дав пояснень щодо можливих причин скорочення трафіку, не пов’язаного з пошуковими системами. Тим не менше, останніми роками безкоштовні або дешеві, легальні музичні та відео послуги постійно відбирають свій шматочок потоку контенту, ймовірно, ця тенденція збереглася і минулого року.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня