Чому пандемія COVID-19 негативно вплинула на благодійність найбагатших людей світу?

Чому пандемія COVID-19 негативно вплинула на благодійність найбагатших людей світу?

18:40 Січень 7, 2021

Життя 730 5 хвилин

Magyar

Напередодні видання The Chronicle of Philanthropy підбило річні підсумки і відзначило, що в 2020 році у цілому благодійність серед мільярдерів скоротилася саме через пандемію коронавірусу.

Також, у звіті докладно описана перша десятка найбільших публічно оголошених пожертвувань року, які належать керівникам багатьох глобальних компаній, включаючи Nike, Amazon, Facebook і Twitter.

Тож, за оцінками The Chronicle, в минулому році пожертвування склали понад 12,2 мільярда доларів, що більш ніж на 50% більше, ніж роком раніше, коли загальна сума пожертвувань склала «всього» 6,02 мільярда доларів. Однак це збільшення спотворено, враховуючи той факт, що 10 мільярдів доларів з усіх пожертвувань за минулий рік надійшли від однієї людини.

Саме засновник і генеральний директор Amazon Джефф Безос зробив найбільший внесок в минулому році, коли виділив 10 мільярдів доларів на фінансування вчених, активістів, некомерційних організацій та інших груп, що борються за захист навколишнього середовища та протидію зміні клімату, через благодійну організацію. За даними авторитетного видання Forbes, на сьогоднішній день Джефф Безос підтримав принаймні 16 екологічних груп пожертвами на загальну суму 790 мільйонів доларів з моменту заснування фонду, а також направив ще 100 мільйонів доларів у продовольчі банки США.

Тож, без пожертвування Безоса десять найкращих «подарунків» в цьому році склали всього 2 мільярди доларів, що становить близько третини того, що було подаровано в 2019 році, що вельми цікаво, адже у цей час такої допомоги потребували якраз найбільше.

Однак був зроблений ряд великих пожертв для підтримки організацій, ресурси яких були виснажені в умовах пандемії.

Зокрема, співзасновник Nike Філ Найт пожертвував 900,7 мільйона доларів своєму Фонду Лицарів (Knight Foundation – авт.) на додаток до звичайного пожертви своєї сім’ї в Університет Орегона, де Найт ходив в школу, яка в цьому році склала 300 мільйонів доларів, повідомляє Chronicle. Фонд Knight Foundation зазвичай підтримує наукові дослідження.

Серед інших помітних благодійників були генеральний директор Facebook Марк Цукерберг, який пожертвував сотні мільйонів, щоб виборці і судді на виборах могли безпечно голосувати в листопаді минулого року, і Чарльз Шваб, який пожертвував близько 70 мільйонів доларів на підтримку продовольчих банків в умовах пандемії коронавируса.

Були також деякі почесні згадки, які не були враховані, тому що окремі пожертвування не були достатньо великими, щоб потрапити у топ-список, хоча разом узяті будуть розглядатися як два більші благодійні пожертвування.

У цьому списку і співзасновник Twitter Джек Дорсі, який пожертвував 300 мільйонів доларів приблизно 120 некомерційним організаціям, щоб просувати ті цілі, за які кожна з них бороться. Дорсі також фінансував центри тестування на COVID у великих міських районах, а також у сільських поселеннях по всій території США, пожертвував великі суми грошей на підтримку різних благодійних організацій, які допомагають нужденним під час кризи в галузі охорони здоров’я, а також жертвував організаціям, що працюють в напрямку расової справедливості.

Потрапила до «топу» і письменниця Маккензі Скотт, колишня дружина Джеффа Безоса, яка у минулому році пожертвувала 4 мільярди доларів сотням благодійних організацій для підтримки їхніх статутних цілей.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня