Угорщина продовжила карантинні обмеження

Угорщина продовжила карантинні обмеження

19:33 Січень 8, 2021

Життя 558 6 хвилин

Magyar

Наразі до Угорщини надійшло недостатньо вакцини, а ситуація з вірусом у Європі й надалі невтішна. Саме цими факторами прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан обґрунтував продовження карантинних обмежень та комендантської години в країні до 1 лютого. У п’ятницю вранці в ефірі програми «Добрий ранок, Угорщино» (угор. Jó reggelt Magyarország) на радіо Kossuth глава держави також зазначив, що, оскільки закупівля вакцин у ЄС відбувається повільно, Угорщина спробує дістати ефективний, перевірений та безпечний препарат з інших країн.

На сьогодні Угорщина  отримала 80 тисяч доз вакцини. Цього занадто мало, тому Оперативний штаб (угор. Operatív Törzs) продовжить карантин до 1 лютого, зокрема залишатимуться й надалі дистанційна освіта в середній школі та комендантська година.

«Наше антикризове управління відрізняється від того, що діє в Західній Європі, де правила змінюються досить часто. Однак на відміну від них Угорщина має передбачувану систему подолання кризи», – додав прем’єр-міністр.

Наразі на лікуванні в медзакладах країни перебувають 5297 людей, на апаратах ШВЛ – 372 особи. За останню добу виявлено 2907 нових випадків інфікування, 115 пацієнтів померли, представив сьогоднішні дані прем’єр-міністр.

За його словами, кожна країна по-різному трактує статистику смертності, що ускладнює порівняння офіційних чисел. На його думку, різниця в показниках смертності 2020 та 2019 років демонструє кількість смертей від коронавірусу. Виходячи з цього, в Угорщині ситуація краща, ніж ц Бельгії, Іспанії, Нідерландах та Швеції.

Закупівля вакцин у ЄС відбувається дуже повільно, тому Угорщина веде переговори з Ізраїлем, Росією та Китаєм.

Тих, кого вірус може «забрати із собою», треба вакцинувати першими, і план проведення щеплень повинен бути відповідним, зазначив Віктор Орбан. Тому найбільш вразливим категоріям суспільства слід надати пріоритет.  

«Будьмо обережні, ми ще не маємо змоги вакцинувати всіх, чиє життя може забрати вірус. Тож дотримуймося правил», – закликав прем’єр-міністр Угорщини, наголосивши на надзвичайній важливості роботи тих, хто працює в галузі охорони здоров’я. Він також підкреслив необхідність ефективного та швидкого переходу шкіл на онлайн-освіту. Учителі теж чудово справляються із завданням.

«Якщо ми будемо чекати, нинішня вразлива ситуація залишиться без змін», – відреагував на східні переговори про вакцину прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Він також розкритикував Європейський Союз через його політику щодо закупівлі вакцини. «Британія замість того, щоб дати Брюсселю зробити це, вела переговори самостійно й зараз у набагато кращому становищі», – зазначив він. За його словами, Брюсселю слід передавати повноваження лише тоді, коли є впевненість, що в такому разі ситуація буде вирішена краще, ніж на національній основі.

«Я прокидаюся й засинаю з думками про вірус, але я також не повинен забувати про економіку, – сказав Орбан. – Для цього ми запровадили десятки економічних заходів». Найважливішим інформаційним пунктом є дані про зайнятість, згідно з якими кількість втрачених робочих місць становить 26 тисяч, а працюють у країні майже 4,5 мільйона людей. Це свідчить про успіх нашої антикризової політики. Дуже мало країн, які втратили із 4,5 мільйона робочих місць усього 26 тисяч. Ми не тільки відновимо кількість робочих місць, але й створимо набагато більше нових, ніж знищив коронавірус, наголосив прем’єр-міністр.

На ступінь ефективності матиме вплив і те, коли країна зможе подолати обмеження, а це залежить від вакцинації. Результат буде іншим, якщо ми матимемо змогу повернутися до нормального життя вже в березні, а не в травні, зазначив Віктор Орбан.

Існує графік того, яку кількість вакцин здатен поставити певний виробник на певний місяць. Якщо ми будемо покладатися лише на західні вакцини, обмеження доведеться продовжувати ще кілька місяців. Однак, якщо зможемо знайти безпечну вакцину, випробувану в інших місцях, то матимемо можливість прискорити цей процес, сказав прем’єр-міністр.

Джерело: (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня