МОЗ прогнозує цього тижня зростання кількості хворих на COVID-19

МОЗ прогнозує цього тижня зростання кількості хворих на COVID-19

14:53 Січень 9, 2021

Життя 719 4 хвилини

Magyar

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в України вже цього тижня прогнозується зростання кількості хворих  коронавірус COVID-19. Про це урядовець повідомив під час брифінгу в суботу.

“Головна мета будь-яких карантинних обмежень – це щоб людина якомога менше контактувала з іншою людиною і таким чином знижувався ризик інфікування COVID-19. Якщо б ми зараз не ввели посилені протиепідемічні заходи, то, згідно з нашими прогнозами, вже за декілька тижнів нам би довелося вводити дійсно практично більш жорсткий карантин з повною забороною деяких речей в країні, в тому числі, і щодо більш посилених заходів карантинних, які відбувалися на вулицях”, – сказав Степанов.

Міністр зауважив, що період введення посилених карантинних обмежень з 8 по 24 січня збігається з завершенням інкубаційного періоду у людей, які потенційно інфікувалися під час новорічних свят.

“Під час святкувань відбулося активне переміщення населення на території України та за її межами. Люди відвідували родичів у регіонах, відпочивали в рекреаційних зонах – це санаторії, курорти. Через регіональне переміщення збільшився ризик поширення інфекції на всіх територіях. Як наслідок, ми прогнозуємо збільшення, інколи в деяких регіонах різке збільшення кількості інфікованих, які будуть, в тому числі, джерелом інфекції для оточення і становитимуть епідемічну небезпеку. Наразі головне завдання держави – це не допустити наступної хвилі заражень від тих, хто вже інфікувався під час новорічних свят”, – наголосив він.

Як уточнив очільник МОЗ, за прогнозами, вже цього тижня почнеться зростання кількості хворих на COVID-19.

Він зауважив, що ухвалюючи відповідну постанову Кабінету Міністрів, урядовці мали багато дискусій щодо термінів введення посилених карантинних обмежень.

“Ми врахували все, в тому числі, бажання і думку суспільства щодо святкування новорічних свят, щодо святкування Різдва, що дуже важливо, щоб люди дійсно відсвяткували. У цьому ми не схожі на деякі європейські країни, але ми живемо в Україні і в нас є свої традиції, свої звички і саме тому ми і виходили з цих речей. Але ми чітко знаємо, чому ми вводили і ми пояснюємо, чому нам необхідно з 8 по 24 січня провести цей жорсткий карантин, що це пов’язано з ковідом, це пов’язано з сезонним зростанням кількості хворих на грип, який теж передається повітряно-крапельним шляхом”, – зазначив міністр.

Він додав, що посилені карантинні заходи так само вплинуть і на поширення грипу, який має ускладнення, схожі на COVID-19.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня