Якщо ефективність китайської вакцини Sinovac буде меншою за 70%, Україні повернуть всі гроші, – Степанов

Якщо ефективність китайської вакцини Sinovac буде меншою за 70%, Україні повернуть всі гроші, – Степанов

11:27 Січень 13, 2021

Життя 344 3 хвилини

Magyar

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що згідно з укладеним договором про постачання китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac, повинна гарантувати її ефективність не менше 70%. Якщо показник буде меншим, компанія-виробник компенсує Україні всі витрачені кошти на закупівлю цієї вакцини.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.

За його словами, для затвердження вакцини більшістю медичних регуляторів світу, в тому числі і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), її ефективність повинна становити вище 50%. Однак Україна підняла цей поріг.

Так, у договорі з китайською компанією були закладені вимоги про вищу ефективність вакцини – не менше 70%.

“У договорі зазначено так: ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні, в якому досягнута ефективність на рівні не менше 70% зниження захворюваності у досліджуваній групі у порівнянні з контрольною групою. Відповідний аналіз у тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань має бути підтверджений публікаціями від компанії виробника”, – пояснив Степанов.

Він наголосив також, що у разі невідповідності характеристик вакцини вимогам у договорі, кошти, які виплатила Україна, будуть повернуті. 

“Що стосується коштів, які держава заплатила за цю вакцину… У разі, якщо вакцина компанії не буде відповідати вимогам, то компанія відшкодує державі всі кошти у повному обсязі. Фінансово ми повністю захищені, і у нас є банківська гарантія на ці речі”, – підсумував Степанов.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня