У Якутії досліджують палеовіруси

У Якутії досліджують палеовіруси

16:16 Лютий 21, 2021

Життя 2119 2 хвилини

Magyar

Експерти російського наукового центру «Вектор» у Новосибірську досліджують залишки плейстоценових тварин у музеї в Якутії у пошуках палеовірусів.

Науковці розпочали роботу з рештками колекції Музею мамонта, які донині зберігала вічна мерзлота Якутії.

Експерти відібрали понад 50 зразків із останків верхоянського коня та інших тварин, що мешкали 4450 років тому, повідомляє видання The Siberian Times.

Учені з Державного наукового центру вірусології та біотехнології «Вектор» спільно з представниками Північно-Східного федерального університету Якутії найближчим часом відберуть зразки з останків вовняного мамонта віком 29 тисяч років, а також древньої куріпки та різних гризунів.

Останки з’явилися на поверхні в північній частині Якутії через танення вічної мерзлоти. Науковці проводили бактеріологічне вивчення решток, але ніколи не досліджували їх на наявність древніх вірусів.

Зразки перевезуть до Новосибірська, де піддадуть ізоляції в нуклеїнових кислотах та зроблять повне секвенування геному для виявлення в них біорізноманіття мікроорганізмів.

Мета наукового центру вірусології та біотехнології «Вектор» – відкрити шлях до палеовірусології в Росії завдяки пошуку палеовірусів та проведенню дослідження їхньої еволюції.

magyarnemzet.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня