Вчені дослідили, що допомагає дітям легше боротися з коронавірусом

Вчені дослідили, що допомагає дітям легше боротися з коронавірусом

13:53 Лютий 22, 2021

Життя 512 3 хвилини

Magyar

Вроджена імунна система дітей швидко атакує коронавірус, саме тому в них частіше проявляються легкі симптоми Covid-19, йдеться у дослідженні австралійських учених, опублікованому в журналі Nature Communications.

«Діти рідше заражаються вірусом і, навіть при інфікуванні, майже одна третина з них перемагає хворобу без симптомів, на відміну від інших респіраторних захворювань», – зазначає Мелані Ніланд, представник Дослідницького центру (MCRI) в м. Мельбурн.

Дослідники проаналізували зразки крові 48 дітей та 70 дорослих, які проживають у 28 домогосподарствах Мельбурна. Фахівці контролювали імунну відповідь інфікованих під час гострої фази та протягом наступних двох місяців.

Встановлено, що інфекція у дітей спричиняє активацію нейтрофілів, спеціалізованих білих кров’яних клітин, які допомагають лікувати пошкоджені тканини та лікувати інфекції, а також зменшення первинних імунних клітин, таких як моноцити, дендритні клітини та природні клітини-кілери в крові.

«Це свідчить про те, що ці імунні клітини мігрують до місць зараження та швидко нейтралізують вірус», – пояснила Мелані Ніланд.

«Це означає, що вроджена імунна система, яка є першою лінією захисту від патогенних мікроорганізмів, відіграє ключову роль у запобіганні важкому перебігу захворювання Covid-19 у дітей. Ця імунна відповідь не спостерігалася у дорослих, які брали участь у дослідженні», – додала експерт.

Дослідники також виявили, що у дітей та дорослих, які зазнали впливу вірусу, але мали негативний результат тесту, рівень нейтрофілів був підвищений, що забезпечує певний рівень захисту від захворювання.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня