Дослідження угорських учених можуть стати проривом щодо взаємозв'язку між вакцинацією БЦЖ та коронавірусом

Дослідження угорських учених можуть стати проривом щодо взаємозв'язку між вакцинацією БЦЖ та коронавірусом

15:30 Лютий 23, 2021

Життя 2588 4 хвилини

Magyar

Дослідники Сегедського університету (SZTE) виявили понад 800 загальних фрагментів білка між вакцинами БЦЖ та вірусом SARS-CoV-2, які можуть грати певну роль у імунній відповіді на вірус. На думку угорських вчених, це перший крок у відповіді на питання щодо можливого імунітету між БЦЖ та коронавірусом. Дослідження продовжуються експериментами на тваринах.

Науковці Сегедського університету дослідили бактерії BCG та білки нового типу коронавірусу. Результати були опубліковані в журналі «Clinical and Translational Immunology».

Статті про можливі позитивні наслідки вакцинації БЦЖ були опубліковані під час весняної хвилі пандемії.

Зокрема, під час першої хвилі епідемії звернули увагу на те, що в країнах, де програма вакцинації БЦЖ була припинена або навіть не введена, таких як Іспанія, Італія, Франція та США, епідемія спричинила разючу кількість смертей.

А в країнах, де більшість населення отримала цю вакцину, частота та тяжкість інфікування були нижчими, – повідомив Деже Вірок, доцент Інституту медичної мікробіології Сегедського університету.

За його словами, дослідники знайшли спільні фрагменти білка у вакцині БЦЖ та новому типі коронавірусу. На практиці це означає: якщо хтось пізніше інфікується коронавірусом, імунна система пізніше розпізнає інфекцію і зможе захиститися від неї. Це явище називається перехресним імунітетом, пояснив дослідник.

В Угорщині вакцинація БЦЖ є обов’язковою для немовлят із 1953 року і до нині, каже Каталін Бурйан, керівник Інституту клінічної мікробіології та діагностики Сегедського університету. БЦЖ – це вакцина, що містить ослаблений збудник, що викликає імунну відповідь, яка не є небезпечною для людини, але підходить для профілактики туберкульозу.

Д. Вірок вважає, що результати, отримані дослідницькою групою, є першим кроком щодо вивчення можливого імунітету проти коронавірусу завдяки щепленню БЦЖ.

На його думку, нині – виняткова історична ситуація, коли дані досліджень щодо БЦЖ оновлюються щомісяця, адже його проводять інтенсивно у всьому світі.

У м. Сегед дослідження також тривають. Після результатів комп’ютерного аналізу експерименти продовжуватимуть проводити на тваринах. Очікується, що вони будуть завершені до середини року.

К. Бурйан каже, що в науці про БЦЖ говорять як про певний вектор.

«Оскільки БЦЖ, яка використовується для вакцинації сотень мільйонів дітей щороку, не має побічних ефектів, препарат може використовуватися як платформа для розробки подальшої вакцини проти коронавірусу, включивши до вакцини ген протеїну коронавірусу. Багато дослідницьких груп у всьому світі зараз працює над цим», – каже науковець.

(Kossuth Rádió/hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня