У Румунії вакцину можуть отримати й іноземці

У Румунії вакцину можуть отримати й іноземці

11:22 Березень 31, 2021

Життя 468 4 хвилини

Magyar

Список очікування на вакцинацію проти коронавірусу буде відкритий для іноземців, які легально проживають у країні, заявив на пресконференції у вівторок військовий лікар, координатор кампанії вакцинації Валеріу Георгіта.

Сайт із бажаючих отримати щеплення реєстрував на основі румунського персонального ідентифікаційного номера (CNP) онлайн-реєстрації, тому іноземці, які не мають румунських документів, досі мали можливість зареєструватися лише по телефону. За словами координатора, з 10 квітня сайт сам створюватиме для цих осіб ідентифікаційний номер під час реєстрації на основі  закордонного паспорта, що посвідчує особу, який слід пред’явити під час введення вакцини, що дозволить забронювати дату проведення, або зареєструватися в чергу до будь-якого центру вакцинації.

Право отримати безкоштовну вакцину в Румунії мають громадяни Європейського Союзу, Європейського економічного простору та Швейцарії, а також громадяни третіх країн, які мають дійсний дозвіл на проживання в Румунії. Пріоритетні принципи, викладені у стратегії вакцинації, стосуються також іноземців.

За словами Георгіти, з моменту старту третього етапу кампанії вакцинації, яка зорієнтована на все населення, кількість людей у ​​списках очікування відносно постійна і становить близько 750 тисяч, із них більше 300 тисяч вже отримали повідомлення про дату щеплення, 70% підтвердили вакцинацію.

За словами координатора кампанії вакцинації, це задовільний інтерес, і це не означає, що лише 750 тисяч людей бажають вакцинуватися: деякі чекають відкриття нових центрів вакцинації або появи іншого типу вакцини, або чекають на можливість вакцинуватися у сімейних лікарів. Імовірно, Георгіта відповів на критику прем’єр-міністра Флоріна Читу, який заявив, що кампанія вакцинації пришвидшується, і з нинішніх 50-60 доз введеної вакцини може зрости до 100 тисяч, тому він не хоче опинитися в ситуації, коли не буде кому вводити щеплення, коли в квітні в країну поступить 4,5 доз вакцин.

Координатор повідомив, що на інтерактивній карті онлайн-реєстрації вказано тип вакцини, що використовується в кожному центрі вакцинації, і що сімейні лікарі будуть залучені до кампанії із середини квітня. Для вакцинації, яку здійснюватимуть вони, не буде потрібно реєструватися на центральному порталі, лише у клініках сімейної медицини, але дані імунізації будуть вноситись до національного реєстру щеплень.

Очікується, що в Румунії кількість вакцинованих людей у ​​середу перевищить два мільйони, причому більше одного мільйона вже отримали обидві дози. Проте 13 416 щеплених заразилися після отримання першої дози вакцини, а 1859 щеплених заразилися, незважаючи на отримання обох доз.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня