Знайдено бактерії, невидимі для імунної системи

Знайдено бактерії, невидимі для імунної системи

10:52 Квітень 6, 2021

Життя 265 3 хвилини

Magyar

У Тихому океані, на глибині близько 4 тис. метрів, були знайдені бактерії, на які наші імунні клітини не реагують, оскільки вони настільки чужі людському організму. Це може спростувати давню теорію, що наша імунна система еволюціонувала для того, щоб виявляти та нейтралізувати будь-який чужорідний мікроорганізм, – повідомляє інформаційний портал Origo з посиланням на науковий портал Live Science.

Імунолог Бостонської дитячої лікарні Джонатан Каган давно хотів перевірити теорію, тому він шукав бактерію, яка раніше не контактувала з імунною системою ссавців. Експерт виявив цей мікроорганізм поблизу тихоокеанських островів глибоко на дні Тихого океану.

„Це найглибша, найдавніша, найбільш замкнута, найбільш захищена частина океану, у цьому ареалі ссавців немає. Навіть китів”, – каже Ренді Ротджан, морський біолог із Бостонського університету, який був співавтором дослідження.

Дослідники використовували підводний човен із дистанційним управлінням для збору зразків океанічного грунту, води, губок та морських зірок, з яких успішно вирощували 117 різних видів бактерій. З них було відібрано п’ятдесят видів бактерій і представлено як імунні клітини миші та людини.

Найдивовижніше, що 80 відсотків мікробів океану імунними клітинам ідентифікувати не вдалося, тобто ці дивні бактерії абсолютно невидимі для імунної системи.

Більшість “хитрих” бактерій належать до роду Moritella.

За словами Кагана, результати підтверджують – якщо імунна система потрапляє в абсолютно чужу екосистему, вона може зіткнутися з бактеріями, яких вона просто не помічає.

Дослідження показало, що імунні клітини не змогли ідентифікувати ліпополісахарид океанічних бактерій, тому мікроорганізми можуть залишатися невидимими.

У звичайних умовах імунна система ссавців визначає грамнегативні мікроби на основі певної частини клітинної стінки бактерій, ліпополісахариду (LPS).

На думку дослідників, у глибоководних бактерій ліпідні ланцюги молекул LPS довші, але все ж це ще не повністю пояснює їхню “невидимість”.

Незважаючи на їх лякаючу здатність, дослідники кажуть, що спеціальні мікроорганізми не здатні спровокувати небезпечну епідемію, оскільки вони настільки чужі для людського організму, що вони загинуть самостійно, без втручання імунної системи.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня