Європейська комісія: закупівля Німеччиною вакцини «Спутник V» не буде проблемою

Європейська комісія: закупівля Німеччиною вакцини «Спутник V» не буде проблемою

15:58 Квітень 9, 2021

Життя 2073 3 хвилини

Magyar

Держави – члени ЄС мають право вести переговори та закуповувати вакцини, які не є авторизованими в ЄС, для вакцинації своїх громадян, заявив Ерік Мамер, речник Європейської комісії (ЄК), на прес-конференції в Брюсселі, коментуючи намір Німеччини вести переговори щодо закупівлі російської вакцини.

Відповідаючи на запитання журналіста про оголошений у четвер намір Німеччини розпочати двосторонні переговори з Росією щодо російської вакцини «Спутник V», незалежно від Європейського Союзу, Ерік Мамер відповів: держави – члени ЄС мають право вести переговори та закуповувати вакцини, які не є авторизованими в ЄС. «Це не означає кінець або підрив стратегії вакцинації усього Євросоюзу», – зазначив він. Водночас наголосив, держави-члени не можуть відступати від умов, встановлених у спільно узгоджених договорах щодо закупівлі вакцин, включених до програми вакцинації ЄС.

У ЄС ринкову авторизацію отримали чотири виробники вакцини проти COVID-19: Pfizer/BioNTech, Moderna та AstraZeneca та Johnson & Johnson. Вакцинне портфоліо Єврокомісії включає наступні вакцини, які розглянуті в ЄС для закупівлі: Johnson & Johnson (400 млн доз), Pfizer/BioNTech (600 млн доз), Moderna (460 млн доз), AstraZeneca (400 млн доз), CureVac (405 млн доз) та Sanofi-GSK (300 млн доз).

На прес-конференції профільний речник Європейської комісії Стефан Де Кірсмакер наголосив: для вищого органу виконавчої влади Європейського Союзу найважливішим є виведення безпечних вакцин на ринок ЄС. Однак вакцинація та кампанія вакцинації – це компетенція держав-членів.

«Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) ухвалює важливі висновки щодо безпеки та ефективності вакцин, але, оскільки політика вакцинації є компетенцією держав-членів, вони можуть дотримуватися більш суворого підходу до вакцин, ніж рекомендації EMA. Водночас, відповідне рішення однієї з держав може впливати на рішення інших держав-членів. Оскільки політика вакцинації є компетенцією держави-члена, її можна визначити виходячи з потреб цієї держави та її власної епідеміологічної ситуації», – сказав речник.

 (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня